سبک یادگیری 

 

یادگیری یک فرآیند بسیار پیچیده می باشد، پردازش و حفظ اطلاعات در هر مرحله از یادگیری به فرد بستگی دارد. با شیوه های مختلف اطلاعات به مغز شما انتقال می یابد و همیشه مغز ما باید برای یادگیری فعال باشد. سبک یادگیری تاثیر بسزایی در شیوه آموزش دارد.

این امر مخصوصا برای افرادی که تدریس آنلاین را مدنظر دارند، بسیار حائز اهمیت است. اکثریت دانش آموزان وقت زیادی را در جستجوی سبک یادگیری سپری می کنند، روی همین اصل تدریس آنلاین و تدریس خصوصی می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری آنها داشته باشد.

آموزش و یادگیری

آموزش و یادگیری

حدود 90 درصد از دانش آموزان در زمینه های مختلف تحصیلی در جستجوی راهکار نوین آموزشی می باشند. دستیابی به سیستم آموزشی مدرن می تواند راه حل عالی برای کمک به آموزش داشته باشید. بسیاری از دانش آموزان برای آموزش نیازمند دوره های آموزشی مختلف هستند.

شناخت و حفظ اطلاعات و در یادگیری اهمیت ویژه ای دارد. کارشناسان انواع مختلف از سبک های یادگیری را شناسایی کرده اند.

ارزیابی سبک یادگیری

 

در ابتدای بحث سبک های یادگیری چند سئوال ممکن است، در ذهن شما خطور کند.

  • سبک یادگیری من به چه صورت است؟
  • تحصیلات در گذشته به چه صورت بود؟
  • بهترین سبک برای یادگیری چیست؟
  • آیا می توانم سبک های مختلف یادگیری را امتحان کنم؟

زمان در یادگیری

زمان در یادگیری

بعد از یادگیری باید استراتژی برای رسیدن به موفقیت دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهیم و شیوه های بهتر برای بازدهی حداکثری را لحاظ کنیم. سبک های یادگیری و توانایی منحصر به فرد می تواند استعداد شاگردان را گسترش دهد.

بعد از اتمام سبک یادگیری، برنامه ریزی دانش آموزان را باید مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. مهارت در آموزش باعث افزایش توانایی و پردازش اطلاعات می شود. محیط آموزشی باعث تقویت سبک یادگیری شاگردان می گردد.

در ادمه به بحث فضای دیجیتال یا فیلم آموزشی می پردازیم که به نوبه خود تاثیر شگرفی در آموزش و یادگیری پدید می آورد.

انواع سبک های یادگیری

انواع سبک های یادگیری

سبک یادگیری به واسطه شنیدن

اطلاعات را با صدای بلند و رسا بیان کنید، پرسش و پاسخ به شکل گفتاری ارزش ویژه ای دارد. آنالیز کلامی را مورد استفاد قرار دهید. از معلم خصوصی خود بخواهید که در بیان مطالب و ارائه پیشنهاد و ایده ها به شما فرصت کنفرانس دهد.

سبک یادگیری بصری

تصاویر و طرح ها با استفاده از رنگ ها می تواند در ذهن شما نقش ببندند و ماندگار شوند. در یک محیط آموزشی عالی همیشه یادگیری سریع تر رُخ می دهد.

 

تکنیک یادگیری

بدون وقفه و متوالی در یادگیری گام بردارید. از الگو و نمودارهای مختلف بهره گیرید. همه نکاتی که به شما کمک می کند که مغزتان پردازش بهتری داشته باشد را لحاظ کنید. سپاه دانش سعی بر این دارد که با ارائه مقالات خود شما را در آموزش و یادگیری یاری رساند.

برای مشاهده معلم خصوصی می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .