تدریس خصوصی فیزیک, به تدریس این درس ترکیبی که از دو درس فیزیک و قوانین ریاضی تشکیل شده است می پردازد. دانش آموزان بعد از مقطع راهنمایی به دبیرستان رفته و در آنجا با این درس آشنا می شوند و با توجه به نامفهوم بودن این درس دچار مشکلاتی می شوند برای درک بهتر آن زمان زیادی نیاز دارند.

برای مشاهده معلم خصوصی فیزیک بیشتر می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

معمولا افرادی که قدرت تحلیل خوبی دارند این درس را بهتر متوجه می شوند یکی از مشکلات دانش آموزان این است که درس فیزیک را به خوبی درک نمی کنند و فکر می کنند با حفظ کردن فرمول های فیزیک نمره ی خوبی از این درس کسب می نمایند درحالیکه در جلسه امتحان امکان فراموشی فرمول ها بسیار زیاد است حتی اگر دانش آموزان فرمول ها را حفظ باشند نمی دانند مسئله را از چه راهی حل نمایند در نتیجه دانش آموزان می تواند با کمک تدریس خصوصی فیزیک به نتیجه مطلوب خود برسند.

تدریس خصوصی فیزیک

مزیت تدریس خصوصی فیزیک

 • با توجه به اینکه این درس مفهومی است و دانشجو یا دانش آموز اضطراب خاصی نسبت به این درس دارند  تدریس خصوصی فیزیک کمک قابل توجهی به آنها می کند و اعتماد به نفسشان را دو چندان می کند.
 • تدریس خصوصی فیزیک میتواند مشکلات دانش آموزان را رفع کند و آنها را به این درس علاقه مند کند. آموزشگاه ما با تدریس خصوصی فیزیک تضمینی توسط دبیران خبره گزینه خوبی برای تدریس خصوصی فیزیک می باشد.
 • یکی از فواید دیگر آن تعیین زمان برگزاری کلاس توسط خود دانش آموز است.
 • در صورت مریض بودن دانش آموز و عدم حضور او و یا دیر آموختن او در کلاس مدرسه یک معلم خصوصی فیزیک خوب می تواند دانش آموز را به سطح همکلاسی هایش برساند.

5 روش مهم برای مطالعه درس فیزیک و لزوم گرفتن معلم خصوصی فیزیک

یکی از بهترین روش های تدریس فیزیک تشریح آن با استفاده از مثال های ساده روزمره است به طوریکه دانش آموز مسائل فیزیک وفرمولهایش را به طور مفهومی درک می کند و رابطه ی بین فرمول ها را متوجه می شود.

 • درس فیزیک درسی است که با حل تمارین زیاد آسان می شود به طور مثال هر دانش آموز بعد از یادگیری یک مبحث سوالات مربوط به آن بخش را حل می کند تا آن مطالب ملکه ذهن او شود.
 • یکی دیگر از روش های مهم نکته برداری از مطالب آموخته شده است که هر کس باید جزوه مربوط به خود را داشته باشد تا بتواند به نکات خود مراجعه کرده و از آن ها استفاده کند.
 • بعد از تدریس هر فصل دانش آموز بهتر است داخل منزل مطالب را مرور کند تا یادگیری او دو چندان شود.
 • زمانی که معلم در حال آموزش است به مطالب با دقت بالا گوش دهید و در صورت متوجه نشدن مطلب می توانید سولات خود را بپرسید و یا اینکه از معلم خصوصی فیزیک کمک بگیرید.
 • با شرکت درآزمون های فیزیک می توانید سطح خود رابسنجید و در تست زنی مهارت کسب کنید و اعتماد به نفس شما در این زمینه افزایش می یابد.

درآمد تدریس خصوصی فیزیک

کار تدریس خصوصی کار پردرآمدی است البته در زمان های خاصی مثل امتحانات رونق بیشتری پیدا می کند که معمولا معلمان برای شغل دوم و به صورت پاره وقت از آن بهره می برند.درآمد تدریس خصوصی به خود استاد بستگی دارد و راه های مختلفی برای جذب شاگرد و پیدا کردن شاگرد خصوصی وجود دارد.

تدریس خصوصی فیزیک

قیمت تدریس خصوصی فیزیک

قیمت تدریس خصوصی یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد در زمان امتحانات نهایی پیدا کردن دبیر خصوصی فیزیک با قیمت مناسب بسیار دشوار است.برای یافتن یک معلم خصوصی خوب هرگز قیمت معیار نیست بلکه تجربه و مهارت بالا در بیان او می تواند عاملی برای انتخاب او شود و پایین بودن هزینه معلم خصوصی دلیل بر مناسب بودن آن نیست.قیمت کلاس خصوصی فیزیک به دلیل مهم بودن و ضریب بالای آن در کنکور نسبت به دروس دیگر بیشتر است.

قیمت تدریس به عواملی بستگی دارد:

 • بستگی به زمان برگزاری کلاس دارد؛معمولا در زمان امتحانات هزینه ها بالاتر است.
 • سطح تجربه و مهارت استاد؛استاد در کمترین زمان ممکن به ضعف های دانش آموز پی ببرد.
 • مقطع تحصیلی آموزش فیزیک؛هزینه تدریس خصوصی فیزیک کنکور نسبت به تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم و یازدهم بالاتر است.

ویژگی های یک معلم خصوصی فیزیک خوب

یک معلم خصوصی فیزیک خوب و موفق در محیط های مختلف متفاوت است با این حال دارای ویژگی های زیر است:

علاقه مند به تدریس باشد,صبر و بردباری فراوان داشته ,همیشه به روز باشد, آراستگی در ظاهر و قدرت بیان بالایی داشته باشد که این از ویژگی های عمومی اش است همچنین ؛

– تجربه تدریس

نقاط ضعف دانش آموز را شناخته و آن ها را رفع می کند.

– مسلط بودن به درس فیزیک

یک دبیر خصوصی فیزیک مسائل فیزیک را به بهترین روش شرح می دهد و در صورت سوال دانش آموزان از او باید طوری تسلط داشته که بتواند با جوابش دانش آموز را راضی کند. همچنین اگر کلاس خصوصی فیزیک کنکور باشد روش های تست زنی را به او می آموزد.

– برنامه ریزی منظم و دقیق

به صورت منظم سر کلاس ها حضور داشته باشد وطبق آموخته های دانش آموز طرح درس می دهد  و طبق اون روال پیش می رود.در کوتاه ترین زمان ممکن حق مطلب را ادا کند.

– پیگیری  دانش آموزان

سوالاتی را به دانش آموز داده و حل این تمارین را در جلسات بعد از او بخواهد.یک دبیر خصوصی فیزیک خوب بعد از اتمام کلاس ها کارش را پیگیری می کند تا ببیند دانش آموز از تدریس خصوصی راضی بوده و در صورت نیاز شرایط را به والدین او اطلاع می دهد.

اگر بخواهید به طور دقیق از نرخ تدریس خصوصی فیزیک مطلع شوید با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

جهت تدریس خصوصی  دروس پیش دانشگاهی در سپاه دانش ثبت نام نمایید .

کمتر