تدریس خصوصی ریاضی, به دانش آموزان کمک شایانی می کند تا بتوانند خود را برای مراتب بالاتر از جمله؛ المپیادها و آزمون های سراسری مثل کنکور آماده کنند. از آنجا که درس ریاضی جزو دروس سخت و مفهومی محسوب می شود و از جمله دروس پایه دانش آموزان است باید برای یادگیری این درس پایه تلاش کرد. آموزش درس ریاضی نیاز به مهارت دارد که متاسفانه بعضی از معلمان مدارس مهارت وتخصص لازم را در این زمینه ندارند به طور مثال در مدارس به روش های حل سریع یه مسئله ریاضی در تست های کنکور اشاره ای نمی شود. همچنین در مدارس ما به دلیل اینکه تعداد دانش آموزان بالاست رفع اشکال در چنین کلاس هایی بسیار مشکل است وبه زمان زیادی احتیاج دارد.

بیشتر

تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی دبستان و دبیرستان

از جمله پایه های مهم در درس ریاضی نهم و هشتم و ششم است.از آنجا که دانش آموز بعد از پایه هشتم به مقطع دبیرستان می رود درس ریاضی دراین پایه سخت تر شده و از اهمیت خاصی برخوردار است درنتیجه تدریس خصوصی ریاضی نهم به مهارت فراوانی نیاز دارد وهرکسی قادر به آموزش این پایه نمی باشد به هر حال در صورت تداعی نشدن مطالب دانش آموز به معلم خصوصی نیاز پیدا می کند.حال پایه ششم هم به همین منوال است که چون دانش آموز به مقطع دیگر رفته این پایه و تدریس خصوصی ریاضی ششم نیز حائز اهمیت است.

فواید تدریس خصوصی ریاضی

  • با توجه به اینکه این درس استرس زاست و دانش آموزان از این دروس فراری هستند آموزش خصوصی ریاضی باعث می شود فرد اعتماد به نفس لازم را برای حل مسائل در کلاس کسب نماید.
  • شاگردان را برای کنکور سراسری آماده می کند.
  • از آنجا که دانش آموزان از همان ابتدا که به مدرسه وارد می شوند با درسی به نام ریاضی آشنا می شوند و نصیحت های مادر و معلم برای جدی گرفتن این درس ترسی را در بچه به وجود می آورد که با تدریس خصوصی می توان آن را جبران کرد.
  • یکی از مزیت های تدریس خصوصی ریاضی تعیین زمان برگزاری کلاس توسط دانش آموز است.
  • همچنین دانش آموز به دلیل دیرآموختن مطالب میتواند از معلم خصوصی کمک بگیرد.
  • تفاوت کلاس مدرسه با کلاس خصوصی در این است که در صورت رضایت نداشتن دانش آموز از معلم خصوصی می تواند به موسسه اطلاع دهد تا معلم او را تغییر دهند.
  • در صورت مریض شدن دانش آموز و عدم حضور او در کلاس مدرسه باعث عقب افتادن دانش آموز از از دیگر همکلاسی هایش می شود و استفاده از یک معلم خصوصی ریاضی خوب می تواند کمک بالقوه ای به دانش آموز کند.

معلم خصوصی ریاضی

نقش معلم خصوصی ریاضی در یادگیری دانش آموزان

از آنجا که درس ریاضی درسی مفهومی است باید این تدریس توسط دبیران حرفه ای  صورت گیرد.معلمان تدریس خصوصی به دلیل داشتن ارتباط صمیمی و نزدیک با دانش آموز میتوانند مطالب را بهتر به او منتقل کنند.معلم خصوصی همچنین با تعیین سطح دانش آموز سطح علمی  او را در نظر گرفته و با توجه به مفهومی که یاد گرفته دروس را به او بیاموزد در نتیجه در مباحثی که دانش آموز به آن تسلط دارد آن جلسه را به رفع اشکال و یا به مبحثی که نامفهوم است بپردازد.

دانش آموزانی که ضعیف تر هستند بعضی از سوالات را در کلاس درس به دلیل تمسخر همکلاسی هایشان نمی پرسند در اینجا یک معلم خصوصی ریاضی خبره نقش اساسی می تواند در زمینه یادگیری مطالب نامفهوم داشته باشد.در این بخش دلیل اصلی کمک گرفتن از معلم خصوصی را بیان کردیم.

یک معلم خصوصی ریاضی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک معلم خصوصی ریاضی خوب در ابتدا دانش آموز را تعیین سطح می کند تا سطح علمی شاگرد را بسنجد.همچنین او یک ارتباط صمیمی با دانش آموزبرقرار می کند.از آنجا که درس ریاضی با حل تمارین زیاد ملکه ذهن می شود در نتیجه ارائه تمرین های مشکل یکی از ویژگی های معلم خصوصی ریاضی خوب می باشد.

– جذب شاگرد

برای شناسایی یک معلم خصوصی ریاضی خوب باید موفقیت شاگردان قبلی او را بررسی کرد در صورت داشتن دانش آموزان موفق در این حوزه میتوان از این معلمان بهره برد.یک معلم خبره از دانش آموز می تواند نظر بپرسد تا بتواند انتقاد او را در کلاس های دیگرش اعمال کند.

– تسلط بر درس

یک دبیر ریاضی خوب مباحث ریاضی را به ساده ترین روش بیان می کند.همچنین باید به میزان کافی به مباحث ریاضی تسلط داشته باشد تا بتواند دانش آموز را قانع کند.با حل نمونه سوالات امتحانی راه یادگیری را سرعت می بخشد و روش های تست زنی هر مبحث را با او کار می کند.

– برنامه ریزی دقیق

در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند بیشترین مطالب را انتقال دهد و ساعت های حضورش در کلاس منظم و دقیق باشد.

– پشتیبانی

بسیاری از معلمان بعد از اتمام تدریس سراغ شاگراد خود را نمی گیرند در حالیکه این کار اشتباه است بهتر است بعد از تمام شدن کلاس خصوصی با دانش آموز ارتباط داشته همچنین در صورت نیاز والدین شاگرد را مطلع کنیم.

با این روش یک معلم خصوصی ریاضی خوب از بد را در یکی دو جلسه اول می توانیم تشخیص دهیم.

نحوه تدریس خصوصی ریاضی

بهترین روش به این صورت است که اعتماد به نفس دانش آموز را بالا برده حال به روش های گوناگون مثل تشویق دانش آموز در صورت حل مسائل ساده انجام می شود.

بعد از این مرحله استاد طرح درس می دهد و طبق آن میداند در هر جلسه چه مطالبی را بیان کند درنتیجه در کمترین زمان اصل مطلب را درس می دهد و باقی زمان را به حل تمرین می پردازد.

قیمت تدریس خصوصی ریاضی

معمولا نرخ کلاس های تدریس خصوصی متفاوت است.نرخ تدریس خصوصی ریاضی نسبت به دروس عمومی بالاتر است.

معلمانی که رسمی آموزش پرورش هستند برای تدریس خصوصی هزینه بالاتری را نسبت به معلمان کم تجربه دریافت می کنند.

همچنین نرخ کلاس خصوصی در شهر های مختلف متفاوت است.معمولا نرخ تدریس خصوصی در شهر های بزرگ نسبت به شهر های دیگر بیش تر است.

برای کلاس های تدریس خصوصی ریاضی باید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا از اطلاعات دقیق هزینه کلاس ها و رزومه کاری استادان و تعداد جلسات برگزاری کلاس ها مطلع شوید.

کمتر