آزمون آیلتس چیست؟

آیلتلس به معنی سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است.یکی از با ارزش ترین آزمون های زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می شود.آزمون آیلتس(IELTS) آزمون بریتانیایی بوده که توسط دانشگاه کمبریج انگستان و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می شود اما آزمون تافل (TOEFL)  آمریکایی بوده از این جهت داوطلبان باید ببینند قصد مهاجرت به کدام کشور را دارند تا همان آزمون را بدهند.معمولا داوطلبانی که قصد مهاجرت داشته و سریع تر می خواهند مدرک آیلتس را دریافت کنند به تدریس خصوصی آیلتس روی می آورند.

بیشتر

 

این آزمون در دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی  برگزار می شود معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند مدرک آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) برای آنها مناسب است و افرادی که قصد مسافرت یا کار در شرکت های انگلیسی زبان را دارند مدرک آیلتس جنرال (general IELTS) را می توانند کسب نمایند.این آزمون دارای بخش های مختلفی از قبیل گفتاری (speaking) , نوشتاری (writing) ,  شنیداری (listening) و خواندن (reading) می باشد.

حداقل نمره آزمون آیلتس

نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 را شامل می شود نمره 5 نمره متوسط این آزمون است و از 6 به بالا نمره خوبی است. معمولا بسیاری از کشورها نمره بالای 6 را می پذیرند.آیلتس معیاری است برای شناخت سطح زبان انگلیسی  داوطلبانی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.یکی از دلایل اینکه بسیاری از افراد به سمت این آزمون ها سوق پیدا کردند, معتبر بودن این مدرک برای بسیاری از دانشگاه ها و ادارات آن کشورها می باشد.

مدت اعتبار مدرک آیلتس فوری

بعد از اینکه مدرک را دریافت کردید به مدت دو سال این مدرک اعتبار دارد , بعد از آن می توانید برای اینکه مهارت های خود را بسنجید در این آزمون شرکت کنید.

ساختار آزمون آیلتس

آزمون آیلتس به دو صورت کتبی و صحبت کردن در دو روز متفاوت برگزار می شود که معمولا آزمون speaking  در روز آزمون برگزار نمی شود.نمره آیلتس بین 0 تا 9 است که بیشتر دانشگاه ها و… نمره 6 به بالا را می پذیرند.در صورت قبولی همان موسسه ای که آزمون برگزار شده کارنامه آیلتس را برای دانشگاه مورد درخواست تا یک ماه بعد آزمون ارسال میکند اما بعد از آن ارسال با هزینه خواهد بود.این آزمون تا دو سال بعد از دریافت مدرک اعتبار دارد.

در صورت قبول نشدن در این آزمون امکان اعتراض به این آزمون وجود دارد  به این صورت که:

دو هفته بعد از آزمون کتبی آیلتس نتایج در سایت http://results.ielts.org  اعلام می شود.در صورت داشتن اعتراض 6 هفته بعد از زمان آزمون می توانید به این سایت مراجعه کرده.داوطلبان تنها بعد از پرداخت مجدد هزینه آزمون می توانند اعتراض خود را اعمال کنند که در صورت تایید اعتراض آن مبلغ به داوطلب برگردانده می شود و در غیر اینصورت مبلغ برگشت نخواهد کرد.

تدریس خصوصی آیلتس تضمینی

همواره دیده شده داوطلبانی نیاز دارند در مدت زمان کمی نمره ی بالایی از آزمون آیلتس دریافت نمایند و سطح دانش زبان انگلیسی آنها پایین است , می خواهند نمره ی بالای 6 از امتحان آیلتس دریافت نمایند ,این غیر ممکن است.بعضی از آموزشگاه ها با برند آیلتس تضمینی 7 یا مدرک آیلتس فوری  در مدت زمان کوتاهی مطالب را به داوطلبان می آموزند که این دوره معمولا برای افرادی که از سطح دانش زبان بالایی برخوردار هستند مناسب است و در غیر این صورت فقط هزینه گزافی را به این آموزشگاه ها پرداخت می کنند.تدریس خصوصی آیلتس تضمینی می تواند تا حدودی پروسه یادگیری را کاهش دهد.

آموزشگاه ما بر آن است تا با آموزش تضمینی  آیلتس (IELTS )  و برگزاری کلاس خصوصی آیلتس با برترین اساتید و بهترین برنامه ریزی این نوید را به شما زبان آموزان می دهد که بتوانید در این راه موفق شوید.

نکات در رابطه با آزمون آیلتس (IELTS)

 • مدت زمان برگزاری آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.
 • آیلتس با حداقل نمره 7 مورد قبول دانشگاه های کمبریج و هاروارد است اما برای اکثر دانشگاه ها حداقل نمره 6 مورد قبول است.
 • آزمون های Reading , Writing , Listening  در یک روز برگزار می شود اما آزمون Speaking  ممکن است در همان روز یا یک هفته  قبل و بعد از آزمون برگزار می شود.
 • نتایج آزمون آیلتس دو هفته بعد از آزمون speaking اعلام می شود و فقط به خود داوطلب داده می شود.
 • موسساتی که آزمون را برگزار می کنند کارنامه را به صورت رایگان برای دانشگاه های مورد درخواست می فرستند اما اگر بیشتر از یک ماه از زمان آزمون بگذرد شخص باید بابت آن مبلغی را پرداخت نماید.
 • کارنامه آیلتس اگر بیشتر از دو سال از زمان آن گذشته باشد برای دانشگاه ها و… مورد قبول نیست.

مزایای معلم خصوصی آیلتس

 • اگر زمان برای شما اهمیت دارد و می خواهید در مدت زمان کمی به نتیجه مطلوب برسید می توانید با تدریس خصوصی زبان انگلیسی زودتر به هدف خود برسید.
 • استاد آیلتس در ابتدا زبان آموز را تعیین سطح می کند و بعد از اینکه سطح او معلوم شد طرح درس می دهد و طبق آن پیش می رود.
 • در کلاس خصوصی آیلتس زمان بیشتری دارید و می توانید به مکالمه بیشتری بپردازید.
 • در این آموزش ها ارتباط صمیمی تر است و زبان آموزان راحت تر و بدون استرس سوالات خود را می پرسند.
 • در آموزش خصوصی آیلتس فقط آموزش درس نیست بلکه زمان برای تمرین و تکرار وجود دارد.
 • استاد حرفه ای می تواند مشکلات دانشجو را شناسایی و آنها را برطرف کند در حالیکه این اشکلات در کلاس عمومی ممکن است هرگز برطرف نشود.
 • در این کلاس ها مهارت های listening ,reading  شما را تقویت می کند .
 • هزینه تدریس خصوصی آیلتس

  هزینه تدریس خصوصی آیلتس در آموزشگاه یا منزل مشابه است و تفاوتی ندارد.هزینه کلاس خصوصی آیلتس به عواملی بستگی دارد:

  تجربه و توانایی معلم خصوصی آیلتس: هر چه سابقه استاد از تدریس بیشتر باشد در نتیجه می تواند در مدت زمان کوتاهی حق مطلب را اداء کند.

  مدرک تحصیلی: هر چه سطح دانش استاد بالاتر باشد بهتر می تواند اشکالات زبان آموزان را رفع کند.

  روش تدریس:رویه تدریس هر استاد متفاوت است و با توجه به روش تدریس هر استادی مشهور می شود هر چه ساده تر و کارآمد تر باشد بهتر است.

  شما می توانید برای اطلاع از قیمت های دقیق تدریس خصوصی آیلتس تضمینی با شماره هایی که در سایت ما موجود است تماس حاصل نمایید.

کمتر