هندسه شاخه ای از دنیای گسترده ریاضیات است که به شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی های فضا مربوط می‌شود. دانشمندانی که در شاخه هندسه فعالیت دارند، هندسه دان نامیده می‌شوند. مسائل این درس هم مانند ریاضی با محاسبه و فرمول حل می‌شود و مفاهیم آن می‌تواند برای برخی از دانش آموزان سنگین و غیر قابل فهم باشد.  هندسه جزو دروس مهم رشته ریاضی فیزیک بوده و یادگیری کامل آن هم در ارتقای معدل و هم در کسب

بیشتر

 

رتبه عالی در کنکور موثر است. برای یادگیری بهتر این دو درس هم در کلاس‌های مدرسه به صورت کامل شرکت کنید و هم در صورت لزوم از جلسات تدریس خصوصی هندسه استفاده نمائید. هندسه یکی از دروس مشکل در تدریس می‌باشد و یادگیری این درس زمان و انرژی بیشتری می‌گیرد. دانش آموزان همیشه برای یادگیری این درس مشکل دارند و فکر عقیده دارند مفاهیم مربوطه به این مباحث بسیار سخت و پیچیده است. معلمان خصوصی برای تدریس هندسه به دانش آموزان روش‌های مختلفی دارند اما ممکن است این روش‌ها برای یادگیری بهتر این درس پاسخگو نباشد.

دروس هندسه تدریس شده در سپاه دانش :

  • هندسه دهم
  • هندسه یازدهم
  • هندسه دوازدهم
  • هندسه جبری مقدماتی
  • هندسه کاربردی
  • هندسه مناظر و مزایا
  • هندسه احجام

 

 

روش تدریس خصوصی هندسه

در اولین جلسه تدریس خصوصی هندسه، قبل از شروع به یادگیری مفاهیم میتوان جذابيت اين درس را با اين جمله‌ها، كامل‌تر كرد؛ هندسه از معرفت ناخودآگاه موسوم به هندسه ناخودآگاه آغاز مي‌شود، مي‌توان ناخودآگاه را علم مشترك انسان و جانور معرفي كرد كه از مشاهده‌ي تصوير، شكل و طبيعت آغاز مي‌شود. شكل نخستين مفهوم رياضي است كه نزد انسان پيدا شده است و هندسه تجربي (هندسه بدون استدلال) را پديد آورده است. با استفاده از كاغذ يا مقوا، مي‌توان به صورت شهودي مفاهيم و قضاياي هندسي را به صورت هندسه تجربي براي دانش‌آموزان ارائه كنيم. بالاخره هندسه در تاريخ خود به هندسه‌ي برهاني منجر مي‌شود كه با اصول موضوعی آغاز مي‌شود.   پس از اين كه توانستيم در دانش‌آموز ايجاد انگيزه كنيم، بايد او را هدايت كنيم، كه وقت خود را براي حل مسائلي نگذارد كه امتناع آن‌ها پيش از اين ثابت شده است.

تدریس خصوصی هندسه برای چه مقطع تحصیلی مناسب است؟

تدریس خصوصی هندسه برای دانش آموزان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی مناسب است. هندسه دوران دبیرستان شامل نکات کلیدی مهمی برای یادگیری بیشتر است که اگر دانش آموزان به خوبی این مباحث را بلد باشند در مراحل بعدی به راحتی می‌توانند تمام مفاهیم این درس را درک کنند. تدریس هندسه برای دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می‌دانید در هندسه یکی از دروس مهم در آزمون قبولی کنکور می‌باشد و در صد بالایی در امتیاز رتبه تاثیر گذار است.

انتخاب بهترین آموزشگاه برای تدریس خصوصی هندسه

امروزه آموزشگاه‌های زیادی در سراسر کشور تاسیس شده است که تخصص تدریس خصوصی دروس را آموزش می‌دهند. اما چگونه باید فهمید که کدام یک در کار خود جز بهترین ها هستند. برخی از این آموزشگاه‌ها با دادن وعده‌های دروغین مانند یادگیری هندسه در طول چند هفته و کسب نمره قبولی بالا، سعی دارند آموزشگاه خود را مطرح کنند اما بسیاری از اساتید این آموزشگاه‌ صلاحیت و دانش کافی برای تدریس را ندارند. قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین آموزشگاه تدریس دروس بصورت خصوصی و عمومی آشنا کنیم که در این عرصه بسیار خوب عمل کرده و اساتید این مجموعه جز بهترین استادهای کشور هستند که شما می‌توانید هزینه و رزومه استاد مربوط به تدریس خصوصی هندسه مشاهده کنید.

قیمت تدریس خصوصی هندسه

مهم ترین مسئله برای انتخاب یک آموزشگاه یا درس تخصصی برای آموزش، برآورد قیمت آن دوره می‌باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که با تدریس خصوصی فرزند شما مطالب را زودتر و گسترده تر یاد می‌گیرد. معلم در تمام این دوره برای او تمرینات بسیاری حل می‌کند تا دانش آموز در ذهن خود هیچ چیزی گنگی پیدا نکند. همچنین در این زمینه سایت‌های غیر قابل اعتمادی که با انگیزه‌ی سودجویی شروع به کار کرده اند و دبیرانی که مدرک تخصصی از دانشگاه های معتبر کشور ندارند و یا بی تجربه هستند، باعث سردرگمی خانواده ها می‌شوند. با این حال این تصوری است که با اندکی تحقیق و جست و جو می‌توانید تغییرش دهید و به فرزند خود در این مسیر طولانی برای رسیدن به موفقیت کمک کنید.

یادگیری هندسه به روش آنلاین

هندسه به عنوان یک مهارت پایه برای ریاضی محسوب می‌شود و در بسیاری از کشورها به عنوان اصلی ترین درس تدریس می‌شود. به همین دلیل باید اساتید انتخاب شده برای تدریس این درس از مهارت بالایی برخوردار باشند.

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی می‌توان تمام مفاهیم را به راحتی بدون صررف زمان و هزینه زیادی آموزش دید. اما این روش برای بسیاری از افراد جوابگو نیست و اینگونه از افراد تنها با آموزش فیزیکی می‌توانند مفاهیم را درک کنند. درس هندسه یکی از شاخه‌های درس ریاضی است که با مثال و حل تمرینات قابل فهم است به همین دلیل لازم است برای یادگیری بهتر و دقیق درس هندسه از کلاس‌ خصوصی با یک معلم خصوصی هندسه استفاده کنید.

روش تدریس خصوصی هندسه

هندسه شامل سر فصل‌ها و بخش‌های مختلفی است که هر کدام از آنها با مفهومی متفاوت قابل تدریس است. اما در ایران در تدریس اصولی از درس مشکلاتی وجود دارد و برخی از اساتید معتقدند که با روش‌های سنتی میتوانند این مفاهیم را به دانش آموزان آموزش دهند که این روند باعث کاهش انگیزه دانش آموزان و عدم موفقیت آنها برای یادگیری این درس می‌شود.

یکی از روش های تدریس هندسه مدل ونهیلی می‌باشد. مدل و نهیلی یک مدل یادگیری است که انواع متفاوتی دارد و تفکر هر دانش آموز نسبت به درس هندسه را تغیر می‌دهد. با استفاده از این روش دیگر هنگام تدریس دانش آموزان دچار سردگمی و گمراهی نمی‌شوند.

کمتر