جدا از دروس عمومی که در تمامی رشته‌ها در دانشگاه تدریس می‌شوند و در آینده شغلی شما آنچنان تاثیرگذار نیستند، هر رشته دارای دروس تخصصی است که در آینده شغلی دانشجویان در صورتی که قصد داشته باشند در همان زمینه فعالیت کنند بسیار تاثیرگذار خواهد بود. از این‌رو یادگیری و درک دروس تخصصی برای هر دانشجویی ضروریست.اما متاسفانه این دروس تخصصی برای برخی از دانشجویان ترم یکی و یا دانشجویانی که به دلایل متعدد شرایط یادگیری و درک عمیق این دروس برای آن‌ها فراهم نشده است، به کابوس شب‌های امتحان تبدیل شده است.اما جای هیچ نگرانی نیست چراکه اگر یادگیری و درک عمیق دروس دانشگاه به ویژه دروس تخصصی برای شما مشکل است تنها کافیست از تدریس خصوصی دروس دانشگاهی یک معلم خصوصی خبره که در این زمینه فعالیت دارد استفاده کنید.

بیشتر

 

مزایای تدریس خصوصی دروس دانشگاهی

تدریس خصوصی دروس دانشگاهی مزیت‌های زیادی برای شما دارد که از جمله مهم‌ترین‌ها آن‌ها می‌توان به یادگیری و درک عمیق دروس دانشگاه در محیطی آرام در کنار یک معلم خصوصی اشاره کرد. در ادامه به سایر مزیت‌های تدریس خصوصی دروس دانشگاه اشاره خواهیم کرد.

  • جلوگیری از اتلاف وقت

همانطور که می‌دانید جلسات تدریس خصوصی، معمولا در منزل تشکیل می‌شوند به گونه‌ای که معلم خصوصی به منزل شما می‌آید و به شما در یادگیری و درک عمیق هر یک از دروس دانشگاه که در آن‌ها مشکل داشته باشید کمک می‌کند. از این‌رو نیازی نیست که شما مسافتی را برای رفتن به دانشگاه طی کنید و زمان زیادی را در این بین به هدر بدهید. همانطور که می‌دانید مدت زمانی هم باید در دانشگاه، منتظر استاد بمانید تا پس از تاخیر بر سر کلاس درس حاضر شود.

درصورتی که جلسات تدریس خصوصی دروس دانشگاه در منزل شما برگذار می‌شود. این راهکار نه‌تنها در کل دوره تحصیل در دانشگاه کمک بسزایی به شما می‌کند بلکه روز قبل امتحان که استرس زیادی دارید و فرصت ندارید تا به دانشگاه بروید و در کلاس‌های جبرانی یا حل مسئله شرکت کنید نیز برای شما کاربرد فراوانی دارد. بنابراین تدریس خصوصی دروس دانشگاه از اتلاف وقت که مهم‌ترین مسئله برای یادگیری و درک دروس دانشگاه به خصوص دروس تخصصی است جلوگیری می‌کند.

  • باقی‌نماندن هیچ سوال بی‌پاسخ

به این دلیل که هر یک از کلاس‌های درس در دانشگاه از تعداد دانشجویان زیادی تشکیل شده، میزان ازدحام و سر و صدا بالاست. همین عامل موجب می‌شود تا اساتید بیشتری زمان خود را برای آرام نگه‌داشتن فضای کلاس از دست بدهند و نتوانند به پرسش دانشجویان در مورد اشکالاتی که در درس دارند پاسخ دهند. حتی اگر فضای کلاس‌ نیز آرام باشد به دلیل کمبود وقت، هر دانشجو حداقل می‌تواند 2 سوال را مطرح کند تا استاد بتواند پاسخ دهد. خیلی از اوقات نیز نوبت خیلی از دانشجویان نمی‌شود تا بتوانند مشکلات و سوالاتی که درمورد درس مورد نظر دارند با استاد مطرح کنند.

درصورتی که در جلسات تدریس خصوصی دروس دانشگاه تنها شما و معلم خصوصی که قرار است به شما در دروس دانشگاه کمک کند حضور دارید. از این‌رو به راحتی در محیطی آرام می‌توانید هر تعداد سوال و مشکلی که در درس دارید را با معلم خصوصی خود در میان بگذارید و پس از پایان هر جلسه بدون هیچ سوال نپرسیده و هیچ گونه ایراد و مشکلی در آن درس به حل تمرینات بیشتر بپردازید.

  • حل بی‌نهایت تمرین و مسئله

همانطور که می‌دانید تعداد جلساتی که برای هر درس در دانشگاه برگذار می‌شوند، تعداد محدود و تعیین شده‌ای در یک ترم دارد که برخی از آن‌ها در تعطیلات رسمی قرار می‌گیرند، برخی از آن‌ها توسط استاد کنسل می‌شود، برخی از آن‌ها با همکاری دانشجویان با یکدیگر کنسل می‌شوند و در نهایت تعداد محدودی باقی می‌مانند که استاد در آن جلسات تنها به آموزش آن درس و دادن جزوه بسنده می‌کند.

بنابراین یا اصلا فرصت حل تمرین و مسئله برای دانشجویان فراهم نمی‌شود و یا اینکه به تعداد انگشت‌شماری مسئله و تمرین در کلاس‌های دانشگاه توسط دانشجویان حل می‌شوند. بنابراین دانشجویان شب امتحان مجبور هستند تعداد تمرین‌ها و مسائل زیاد را به تنهایی حل کنند آن هم اگر بتوانند! درصورتی که این شما هستید که تعداد جلسات تدریس خصوصی دروس دانشگاه را تعیین می‌کنید از این‌رو معلم خصوصی کاملا فرصت دارد تا پس از اینکه در یادگیری و درک دروس به شما کمک کرد، به حل تمرین و مسئله آن هم هر چه قدر که شما بخواهید بپردازد. بنابراین با تدریس خصوصی دروس دانشگاه هیچ مسئله و تمرین حل نشده‌ای باقی نخواهد ماند.

اهمیت یادگیری دروس پیش دانشگاهی برای قبولی در کنکور

سال سوم دبیرستان یا همان دوران پیش دانشگاهی یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی محسوب می‌شود که باید با موفقیت این دوران را پشت سر بگذارید تا بتوانید به راحتی در کنکور قبول شده و وارد دانشگاه شوید. در دوره پیش دانشگاهی دانش آموز هر کتاب را به‌صورت جداگانه می‌خواند و امتحان می‌دهد. برخی از درس ها ويژه دوران پیش دانشگاهی است و دانش آموزان اين درس ها را در جاي ديگري نمي بينند هم در درس هاي اختصاصي و هم در درس هاي عمومي، فرض كنيد درس عربي در سال سوم به اتمام مي رسد، درس بسيار تعيين كننده و مهمي كه ديگر براي دانش آموزان تجربي و رياضي در سال آخر تكرار نخواهد شد.

درسي مانند روانشناسي براي دانش آموزان انساني در سال سوم يك بار تكرار مي شود و به اتمام مي رسد، درس زبان فارسي در بين دروس عمومي كه البته سال دوم هم وجود دارد اما سوالات كنكور فقط از سال سوم مطرح مي شود و آن مباحث فقط در دوران پیش دانشگاهی است.

کمتر