در تدریس خصوصی شیمی یک معلم نه تنها به دانش آموزان کمک می کند تا نمرات خود را بهبود ببخشند بلکه کمک می کند تا کاربرد این علم را در زندگی تشخیص دهند و در زمینه های اختراعات و کشفیات مهارتهای زیادی کسب کنند.

برای مشاهده معلم خصوصی شیمی می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

شیمی چیست؟

شیمی یک روش مطالعه ساختاری برای خواص، ترکیبات و تغییر شکل مواد است و این علم مربوط به عناصر شیمیایی و ترکیبات شیمیایی که شامل اتم و مولکول و هر کنش میان آنها است. از آنجایی که شیمی علمی تجربی است در آن زمان های قدیم بشر اولیه قبل از هر نوع تفکر و نظریه پردازی در رابطه با چگونگی پیدایش و ساختار مواد تشکیل دهنده محیط زیست چیزی نمیدانست.

واژه شیمی خود داستان درازی دارد. ریشه واژه شیمی در واژه کیمیاست. خاستگاه واژه کیمیا را برخی از یونانی دانسته‌اند و چیستی کار کیمیاگری دگرساختن مس به طلا بود. این واژه و داستان دانش شگفت انگیز پشت آن به همراه دانشش به عربی وارد شد و اروپاییان با این واژه و دانش آن از راه عرب‌ها آشنا شدند و این دانش را با نام alchemy شناختند. آنگاه آن را در میان خود پروردند تا در سده‌های نزدیک به ریخت فرانسه شیمی به زبان ما بازگشت. دانش شیمی به دو گرایش شیمی محض و شیمی کاربردی تقسیم می‌شود.

سر فصل‌های تدریس شده در تدریس خصوصی شیمی

 • شیمی دهم
 • شیمی یازدهم
 • شیمی دوازدهم
 • شیمی عمومی دانشگاه
 • شیمی آلی
 • شیمی کنکور سراسری

 10 نکته مهم برای مطالعه درس شیمی

 1. شما باید به این نکته توجه کنید که مطالعه درس شیمی با سایر درس‌ها متفاوت است و یادگیری مفاهیم این درس نسبت به سایر دروس زمان بیشتری از شما می‌گیرد. این درس شامل : فرمول‌ها، نمودارها، تصاویر و مفاهیم تخصصی می‌باشد.
 2. سعي کنيد تا قدرت انتقال مطالب خود را بهتر کنید. به همين خاطر تمرینات خود را دسته‌بندي کنيد و آن‌ها را به قسمت‌هاي کوچک‌تر تقسيم کنيد.
 3. به طور دقیق مطالعه کنيد و به دنبال ايده ها وفکرهاي بهتر براي يادگيري باشيد و از رفتار هايي که سبب غيرفعال‌شدن ذهنتان مي‌شود جلوگیری کنيد.
 4. هنگامي که شما مي خواهيد در حاشيه کتاب خود مطالبي بنويسيد بهتر است که از ايده و تفکر خود مثال ها و يا فرمول ها را شرح دهيد؛ زيرا اين روش به اندازه‌ي کلمات داخل متن مهم هستند .
 5. هنگام مطالعه ممکن است سوالات زیادی برايتان پيش بيايد، آن ها را در يک کاغذ بنويسيد و سعي کنيد جواب آن ها را پيدا کنيد و يا از معلمتان در اولين فرصت بپرسيد و هرگز منتظر نباشيد تا شب قبل ازامتحان سعي در کشف آن ها داشته باشيد زيرا شب قبل از امتحان زمان مناسبي براي کشف مطالب و پيدا کردن راه حل منطقي نيست.
 6. براي يادداشت هايي که در کلاس و يا کتاب هاي مختلف در ارتباط با درس تهيه کرده ايد زمان مناسب در نظر بگيريد و سعي کنيد آن ها را در يک فترچه مخصوص خلاصه نويسي کنيد.
 7. بلافاصله بعد تدریس خصوصی وقت مناسبي را جهت ويرايش و مرور يادداشت هاي خود در نظر بگيريد زيرا اين زمان ، بهترين فرصت براي کشف ايده ها و مفاهيمي خواهد بود که شايد سر کلاس از آن ها چيزي متوجه نشده ايد و يا ناقص درک کرده ايد ، و سعي کنيد مطالب را با کتاب درسي خودتان مقايسه کنيد و درستي کشف ايده خود را در يابيد
 8. جهت آماده شدن براي امتحان وقت مناسبي را در نظر بگيريد و تعدادي مسئله حل شده تهيه کنيد و آن ها را مطالعه کنيد ،سپس با استفاده از آن ها مسائل مشابه آن ها را مورد بررسي قرار داده براي هر کدام روش حل مناسبي طراحي کنيد . در صورت نياز معادله يا فرمول مربوط به مسائل را از کتاب درسي خود پيدا کنيد.
 9. جهت آماده شدن براي امتحان وقت مناسبي را در نظر بگيريد و تعدادي مسئله حل شده تهيه کنيد و آن ها را مطالعه کنيد ،سپس با استفاده از آن ها مسائل مشابه آن ها را مورد بررسي قرار داده براي هر کدام روش حل مناسبي طراحي کنيد . در صورت نياز معادله يا فرمول مربوط به مسائل را از کتاب درسي خود پيدا کنيد.
 10. يکي ازهمکلاسي هاي خود را به عنوان شريک مطالعاتي خود انتخاب کنيد.

تدریس خصوصی شیمی

قیمت تدریس خصوصی شیمی

قیمت تدریس خصوصی شیمی بستگی به سوابق شغلی و تحصیلی معلم دارد. درس شیمی یکی از دروس مهم دوران دبیرستان است و یادگیری فرمول ها و مباحث آن ممکن است برای برخی از دانش آموزان سخت و دشوار باشد. بنابراین دانش آموزان نیاز دارند تا با یک معلم خصوصی شیمی کار کنند و مباحث درس را بهتر یاد بگیرند.

قیمت تدریس خصوصی درس شیمی چگونه محاسبه می‌شود؟

مهم ترین موضوعی که می‌تواند در افزایش یا کاهش قیمت تدریس خصوصی درس شیمی تاثیر گذار باشد، انتخاب مکان مور نظر برای تدریس خصوصی است. همانطور که می‌دانید قیمت کلاس‌های خصوصی به صورت جلسه ای محاسبه می‌شود و پس از پایان هر جلسه پول معلم تسویه می‌شود. بسیاری از موسسات و آموزشگاه‌ها راه اندازی شده اند که ممکن است از بقیه جاها قیمت پایین تری دریافت کنند ولی تضمینی در یادگیری دانش آموزان نداررند.

یکی دیگر از شاخصه های مهم که در قیمت کلاس‌های خصوصی تاثیر گذار است سطح دانش قبلی دانش آموز نسبت به موضوع تدریس می‌باشد. هرچه دانش آموز نسبت به موضوع درس آمادگی بیشتر داشته باشد در تعداد جلسات کمتری درس را یاد می‌گیرد. اما دانش آموزی که در سطح بسیار پایینی است مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا با استفاده از آموزش و حل تمرینات متوالی این درس را یاد بگیرد .

5 نکته برای انتخاب بهترین معلم خصوصی شیمی

 1. معلم باید برای رسیدن دانش آموزان به هدفشان تدریس کند

همانطور که می‌دانید دانش آموز در تدریس خصوصی بیشتر مطالب را درک کرده و می‌آموزد و دقیقا همان مطلبی که مهم است مطرح می‌شود. یکی از ویژگی‌های تدریس خصوصی این است که معلم به غیر از تسلط بر مباحث کتاب درسی به موضوعات دیگری نیز مسلط است و می‌تواند با حل تمرینات و مسائل مربوطه به فهم بیشتر درس کمک کند.

 1. کاری کند شاگرد با درس درگیر شود

معلم باید در هنگام تدریس با شاگرد صحبت کند و از او سوالاتی در باره درس بپرسد. این موضوع باعث می‌شود که شاگرد ذهن خود را درگیر مفاهیم کرده تا قابلیت پاسخگویی به سوالات معلم را داشته باشد.

 1. سطح آموزش را متناسب با شاگرد در نظر بگیرد

از همان جلسه اول معلم باید طبق سطح شاگرد تدریس را شروع کند. معلم خصوصی ابتدا باید از پایین ترین سطح برای آموزش استفاده کند تا زمانی که شاگرد به تمام مباحث آشنا شد می‌تواند در سطوح بالاتر درس را تدریس کند. ممکن است شما یک مبحث درسی را در یک جلسه و همان مبحث را مجبور باشید در 10 جلسه به شاگرد آموزش دهید.

 1. در فاصله بین کلاس ها برای شاگرد تمرین در نظر بگیرد

معلم خصوصی باید کاری کند دانش آموز مدام در حال یادگیری مباحث تازه باشد و هر مبحث جدیدی که آموزش دیده است با تمرین برای خود آسان کند. معلم باید تمرینات خواسته  شده در هر جلسه را از شاگرد دریافت کند تا بتواند اشکالات او را رفع کند.

 1. در هنگام تدریس از جملات تکراری و خسته کننده استفاده نکند

برای کلاسهای خصوصی خودتان برنامه داشته باشید. بخش از کلاس را درس بدهید. قسمتی از کلاس را تمرین حل کنید و حتی در بخشی دیگر از آن از شاگرد خودتان بخواهید تمرین و مسئله حل کند تا شما ببینید که چطور با مسائل برخورد می کند.

اگر بخواهید از ابتدا تا انتهای کلاس فقط درس بدهید و تند تند حرف بزنید کلاس حالت یکنواخت و خسته کننده به خودش می گیرد. چه در کلاسهای گروهی و چه در کلاسهای خصوصی باید تلاش کنید کلاس را متنوع و جذاب برگزار نمائید.

جهت مشاهده  معلم خصوصی شیمی در سپاه دانش کلیک نمایید .

کمتر