تاریخچه جبر

جبر به همراه نظریه اعداد یکی از وسیع ترین بخش های ریاضی می باشد.جبر رشته ای وحدت یافته از تمام ریاضیات است.جبر مطالعه نشانه های ریاضی و قوانین برای تغییر نشانه هاست.به مطالب ابتدایی جبر ,جبر مقدماتی می گویند. انتزاعی ترین بخش آن جبر مدرن است. جبر یکی از شاخه های علم ریاضی است و شامل سه بخش جبر مقدماتی، جبر خطی، جبر جغرافیایی و جبر مجرد می‌باشد. تمام مطالبی که در این مبحث ها آموزش می بینید در تدریس خصوصی جبر و احتمال گنجانده می شود.

بیشتر

علم جبر نخستین بار از مشرق ‌زمین شروع شد و دانشمندانی چون خوارزمی و غیاث‌الدین جمشید کاشانی در این علم تأثیرگذار بودند.جبر در کنار آنالیز و هندسه یکی از سه شاخه اصلی ریاضیات است. جبر مقدماتی با حساب فرق دارد اما می توان تعمیمی از حساب دانست.

جبر و احتمالات

تقریباً تمام شاخه های دانش بشری از فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی و پزشکی گرفته تا اقتصاد و … احتمالات را به عنوان یکی از ابزارهای اساسی خود در نظر می گیرند. تاریخچه علم احتمالات به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. نظریه احتمالات به علم عدم قطعیت نیز مشهور است. منظور از عدم قطعیت این است که در حیطه احتمالات از قوانین پیش بینی کننده که به طور قطع وقوع پدیده هایی را در کنترل داشته باشد سخن نمی گوییم.

مباحث مهم جبر و احتمال

درس جبر و احتمال یکی از دروس تخصصی رشته ریاضی در سال سوم دبیرستان است. در درس جبر و احتمال ابتدا دانش آموزان با انواع استدلال ها آشنا می شوند. استقرای ریاضی، استدلال استنتاجی، اثبات بازگشتی و اصل لانه ی کبوتر از مباحث مهم در فصل اول این کتاب است. مجموعه ها، جبر مجموعه ها، رابطه و افراز یک مجموعه مفاهیم فصل دوم کتاب را تشکیل می دهند. در دو فصل آخر کتاب نیز مفاهیم بسیار مهم پدیده های تصادفی و احتمال مطرح می شود. درس جبر و احتمال را می توان به عنوان پیش نیاز و مقدمه ای مهم برای درس ریاضیات گسسته در پیش دانشگاهی و دانشگاه دانست. همچنین در کنکور سراسری  یک سری تست هایی  به دو درس جبر و احتمال و ریاضیات گسسته اختصاص می یابد.

مزایای تدریس خصوصی جبر و احتمال

درس جبر درسی مشکل و نامفهوم است و از جمله دروس پایه برای کنکور است برای یادگیری این درس پایه باید تلاش کرد.

  • با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان از این درس فراری هستند ,تدریس خصوصی ریاضی باعث می شود فرد اعتماد به نفس لازم را برای جلسه کنکور کسب نماید.
  • دانش آموزان را برای کنکور سراسری آماده می کند.
  • زمان برگزاری کلاس خصوصی به خود شخص بستگی دارد و هر زمانی که بخواهد می تواند تعیین کند.
  • تفاوت کلاس مدرسه با کلاس خصوصی در این است که در صورت رضایت نداشتن از معلم خصوصی می توانیم به موسسه اطلاع دهیم تا معلم را تغییر دهد.
  • در صورت حضور نداشتن داخل کلاس به دلیل مریض شدن و یا به هر دلیل دیگری میتوان از کمک های معلم خصوصی جبر بهره برد.
  • باعث قوی شدن سطح علمی دانش آموزان می شود.
  • در جلسات تدریس خصوصی جبر تعداد شاگردان بسیار کمتر از کلاس است .حتی شما می‌توانید به صورت شخصی با معلم خود کلاس بردارید. بنابراین هرچه تعداد افراد در کلاس کمتر باشد مفاهیم بیشتری قابل درک خواهد بود.

نحوه تدریس خصوصی جبر و احتمال

در این روش استاد به بالا بردن اعتماد به نفس در دانش آموز می پردازد. به این صورت که اگر مسئله سخت را به صورت پیش پا افتاده حل کرد او را تشویق کند.بعد از این استاد سطح دانش آموز را سنجیده و با توجه به آنها طرح درس می دهد.روش تدریس باید به صورت یونیک و ساده باشد تا دانش آموز به این روش علاقه مند شده و به حل مسائل بپردازد.مثلا می توان با مثال های عامیانه این رویه را پیش برد.

هزینه تدریس خصوصی جبر و احتمال

تدریس خصوصی جبر و احتمال همانند تدریس خصوصی ریاضی از دروس سخت است. هزینه آن بستگی به روش تدریس و مدرک تحصیلی استاد دارد.برای دسترسی به قیمت ها با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

کمتر