معلمی یک عشقی می خواهد که بعضی از افراد به آن علاقه مند هستند. شغل معلمی یکی از سخت ترین کارها می باشد همچنین اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی باشد.ریاضی یکی ازدروس مفهومی و مهم به شمار می آید و برای فهم آن نیاز به دقت بیشتری است.درس ریاضی یکی از درس های اصلی از ابتدایی تا کنکور به حساب می آید.درواقع ریاضی درسی است که از همان ابتدای ورود به مدرسه باید به آن اهمیت داد و کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی می تواند روشی سریع تر برای درک این درس باشد. پایه های ششم هفتم ونهم از جمله پایه های مهم تحصیلی به شمارمی آیند درنتیجه باید معلم خصوصی ریاضی ششم و هفتم و نهم از مهارت خاصی برخوردار باشند.

بیشتر

جایگاه معلم خصوصی ریاضی در یادگیری دانش آموزان

از آنجا که درس ریاضی درسی سخت و مفهومی است باید این درس توسط معلمان خصوصی خبره انجام شود. معمولا تعداد دانش آموزان در کلاس درس 25 نفر یا بیش تر است به همین دلیل دبیر زمان کافی را برای شرح همه ی مباحث ندارد و ممکن است حتی به بعضی از سوالات دانش آموزان در کلاس پاسخ داده نشود.

دانش آموزانی که ضعیف تر هستند به دلیل تمسخر دوستانشان بعضی از سوالات را داخل کلاس درس نمی پرسند در نتیجه لطمه جدی به این بچه ها وارد می شود در اینجا معلم خصوصی ریاضی کمک شایانی به این دانش آموزان می کند.دبیر خصوصی ریاضی به دلیل ارتباط نزدیکی که با شاگرد دارد می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند؛عدم تمرین در کلاس روی مسائل مهم ریاضی ایجاب میکند تا دانش آموزان به تدریس خصوصی ریاضی نیاز پیدا کنند.کنکور که یکی از آزمون های سراسری در کشور است به کمک دبیر خصوصی ریاضی آسان تر می شود.

یک معلم خصوصی ریاضی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک معلم خصوصی ریاضی خوب در ابتدا دانش آموز را تعیین سطح می کند تا سطح علمی شاگرد را بسنجد.همچنین او یک ارتباط صمیمی با دانش آموزبرقرار می کند.از آنجا که درس ریاضی با حل تمارین زیاد ملکه ذهن می شود در نتیجه ارائه تمرین های مشکل یکی از ویژگی های معلم خصوصی ریاضی خوب می باشد.

– جذب شاگرد

برای شناسایی یک معلم خصوصی ریاضی خوب باید موفقیت شاگردان قبلی او را بررسی کرد در صورت داشتن دانش آموزان موفق در این حوزه میتوان از این معلمان بهره برد.یک معلم خبره از دانش آموز می تواند نظر بپرسد تا بتواند انتقاد او را در کلاس های دیگرش اعمال کند.

– تسلط بر درس

یک دبیر ریاضی خوب مباحث ریاضی را به ساده ترین روش بیان می کند.همچنین باید به میزان کافی به مباحث ریاضی تسلط داشته باشد تا بتواند دانش آموز را قانع کند.با حل نمونه سوالات امتحانی راه یادگیری را سرعت می بخشد و روش های تست زنی هر مبحث را با او کار می کند.

– برنامه ریزی دقیق

در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند بیشترین مطالب را انتقال دهد و ساعت های حضورش در کلاس منظم و دقیق باشد.

– پشتیبانی

بسیاری از معلمان بعد از اتمام تدریس سراغ شاگراد خود را نمی گیرند در حالیکه این کار اشتباه است بهتر است بعد از تمام شدن کلاس خصوصی با دانش آموز ارتباط داشته همچنین در صورت نیاز والدین شاگرد را مطلع کنیم.

با این روش یک معلم خصوصی ریاضی خوب از بد را در یکی دو جلسه اول می توانیم تشخیص دهیم.

نحوه تدریس معلم خصوصی ریاضی

در ابتدا معلم خصوصی دانش آموز را تعیین سطح می کند و با توجه به سطح علمی دانش آموز به او طرح درس می دهد تا با توجه به آن تعداد جلسات کلاس خصوصی مشخص می شود. کلاس خصوصی باید صمیمی برگزار شود تا ترس دانش آموز از این درس ریخته شود؛اگر دانش آموز مسئله سختی را پیش پا افتاده حل کرد او را تشویق کند تا برای دانش آموز انگیزه شود.

هزینه یک معلم خصوصی ریاضی

هزینه تدریس خصوصی با توجه به سطح استاد متفاوت است.

هزینه معلم خصوصی با تجربه(معلمان رسمی آموزش پرورش) بالاتر از دبیران کم تجربه است که گاهی خانواده ها برای صرفه جویی در هزینه هایشان از اساتید کم تجربه بهره می برند اما گاهی لازم است اساتید کم تجربه چندین برابر یک استاد با تجربه تدریس کنند تا سوالات دانش آموز را رفع کنند در نتیجه با کمی هزینه بیشتر توسط اساتید با تجربه می توان زودتر به نتیجه رسید.

نرخ کلاس خصوصی در شهرهای بزرگ بالاتر است.برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی حرفه ای و اطلاع از قیمت ها با ما تماس حاصل نمایید.

کمتر