تاریخچه هندسه

کلمه هندسه در زمان قدیم توسط مصریان و بابلیان کشف شده بود. هنگامی که در مصر هر سال رودخانه نیل طغیان می‌کرد و نواحی اطراف رودخانه را سیل فرا می‌گرفت، این اتفاق باعث می‌شد که تمام علائم مرزی میان املاک و زمین اشخاص از بین می‌رفت و نیاز شد تا هر کس مساحت زمین خود را اندازه گیری کند. در آن زمان مصریان با روش علامت گذاری زمین با استفاده از تیرک و طناب در محل خاکی فرو می‌کردند و طناب بین این تیرک ها به یکدیگر وصل می‌شدند و به این طریق برای هر شخص محلی برای قرار گیری زمین مشخص می‌شد.

بیشتر

هندسه در آغاز به تجربه‌ها و دانسته‌های پراکنده اطلاق می شد اما به مرور زمان در مورد طول، زاویه و مساحت مورد بررسی قرار گرفت. اما برخی از این دانسته‌های تجربی بسیار پیشرفته بودند به طور مثال در آن زمان هم مصریان و هم بابلیان قضیه فیثاقورث را 1500 سال قبل از خود فیثاقورث میدانستند.

یونانیان هندسه را جزء دانسته‌های ارزشمند می‌دانستند و این مفاهیم را بر پایه استدلال قرار داده بودند. برای آنان هندسه جزء مهم ترین دانش‌های روز بود و همه آنها مفاهیم آن را جزء دسته مجردی می‌دانستند که اشکال مادی فقط تقریبی از آن مفاهیم مجرد بود. حدوداً 600 سال قبل از میلاد مسیح یک معلم اهل ایونیا به نام طالس، چند قضیه از مفاهیم هندسه را به طور صحیح ثابت کرد.

در آن زمان دانشمندی به نام اقلیدس که در اسکندریه زندگی می‌کرد، هندسه را به صورت یک علم بیان نمود. او حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح، تمام نتایج هندسه را که تا آن زمان شناخته شده بود، یررسی کرد و آنها را به طور منظم، در یک مجموعه ۱۳ جلدی قرار داد. این کتابها که اصول هندسه نام داشتند، به مدت ۲ هزار سال در سراسر دنیا برای مطالعه هندسه به کار گرفته می‌شدند.

براساس این قوانین، هندسه اقلیدسی تکامل یافت. هر چه زمان می‌گذشت، شاخه‌های دیگری از هندسه توسط ریاضیدانان مختلف، توسعه می‌یافت. امروزه در بررسی علم هندسه انواع مختلف این علم را مانند هندسه تحلیلی و مثلثات، هندسه غیر اقلیدسی و هندسه فضایی مطالعه می‌کنیم.

در قرن دوم قبل از میلاد ریاضیدانی به نام هیپارک، مثلثات را اختراع کرد. او نخستین کسی بود که تقسیم بندی بابلی‌ها را برای پیرامون دایره پذیرفت. به این معنی که دایره را به ۳۶۰ درجه و درجه را به ۶۰ دقیقه و دقیقه را به ۶۰ قسمت برابر تقسیم کرد و جدولی براساس شعاع دایره به دست آورد که وترهای بعضی قوسها را به دست می‌داد و این قدیمی‌ترین جدول مثلثاتی است که تاکنون شناخته شده‌است.

بعد از آن دانشمندان هندی موجب پیشرفت علم ریاضی شدند. در رده پنجم میلادی آپاستامبا، در رده ششم، آریابهاتا، در رده هفتم، براهماگوپتا و در رده نهم، بهاسکارا در پیشرفت علم ریاضی بسیار مؤثر بودند.

 یادگیری هندسه به روش آنلاین

هندسه به عنوان یک مهارت پایه برای ریاضی محسوب می‌شود و در بسیاری از کشورها به عنوان اصلی ترین درس تدریس می‌شود. به همین دلیل باید اساتید انتخاب شده برای تدریس این درس از مهارت بالایی برخوردار باشند.

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی می‌توان تمام مفاهیم را به راحتی بدون صررف زمان و هزینه زیادی آموزش دید. اما این روش برای بسیاری از افراد جوابگو نیست و اینگونه از افراد تنها با آموزش فیزیکی می‌توانند مفاهیم را درک کنند. درس هندسه یکی از شاخه‌های درس ریاضی است که با مثال و حل تمرینات قابل فهم است به همین دلیل لازم است برای یادگیری بهتر و دقیق درس هندسه از کلاس‌ خصوصی با یک معلم خصوصی هندسه استفاده کنید.

روش تدریس خصوصی هندسه

هندسه شامل سر فصل‌ها و بخش‌های مختلفی است که هر کدام از آنها با مفهومی متفاوت قابل تدریس است. اما در ایران در تدریس اصولی از درس مشکلاتی وجود دارد و برخی از اساتید معتقدند که با روش‌های سنتی میتوانند این مفاهیم را به دانش آموزان آموزش دهند که این روند باعث کاهش انگیزه دانش آموزان و عدم موفقیت آنها برای یادگیری این درس می‌شود.

یکی از روش های تدریس هندسه مدل ونهیلی می‌باشد. مدل و نهیلی یک مدل یادگیری است که انواع متفاوتی دارد و تفکر هر دانش آموز نسبت به درس هندسه را تغیر می‌دهد. با استفاده از این روش دیگر هنگام تدریس دانش آموزان دچار سردگمی و گمراهی نمی‌شوند.

معلم خصوصی هندسه

معلم خصوصی هندسه به شما کمک می کند تا سختی های این درس برای شما شیرین تر شود. هندسه یکی از شاخه های دنیای گسترده ریاضیات است که شما را با شکل، اندازه، موقعیت نسبی اشکال و ویژگی های فضا به خوبی آشنا می کند. کسانی که در این درس به مهارت کافی رسیده اند و به خوبی می توانند به تجزیه و تحلیل هندسه بپردازند را هندسه دان می گویند. از آنجایی که برای یادگیری هندسه نیاز به فهم و درک درست محاسبه و فرمول است باید قدری این درس سنگین مفهومی تر آموزش داده شود. یادگیری درس هندسه به دلیل اینکه دانش آموزان بسیاری در این رشته ضعیف هستند شما را به کسب رتبه بالاتری در درس ریاضی می رساند. یادگیری مباحث پیچیده درس هندسه برای دانش آموزان روش های مختلفی دارد تنها یک معلم خصوصی است که می تواند اصولی ترین راهکار را به شما ارائه دهد.

تدریس خصوصی هندسه به صورت مفهومی
• آموزش مباحث پیچیده هندسه به صورت تخصصی
• معلم خصوصی و یادگیری مسائل مهم

معلم خصوصی هندسه برای کنکور

معلم خصوصی هندسه برای آزمون مهم و حیاتی کنکور بدون شک شما را از سایر رقبای درسی تان در مرتبه بالاتری قرار می دهد. برای شروع به شما توصیه می کنیم تفکرات منفی که از این درس شیرین دارید را دور بریزید. هندسه یکی از زیباترین شاخه های ریاضیات است که گاهی شما با رسم شکل هم می توانید جواب مسئله را به دست آورید؛ اما اگر فرد در زمان رسیدن به جواب با مشکل روبرو شود قدری کار دشوار می شود. این روش برای کنکور بدون شک قدری زمان بر است. از همین رو توصیه می شود ترفندهای آموزشی که معلم خصوصی برای شما در نظر گرفته است را در سر جلسه کنکور به کار بگیرید. بدون شک درس هندسه و دیفرانسیل از مهم ترین دروس در کنکور محسوب می شود پس با یادگیری درست و اصولی این دو درس از رقبای خود پیشی بگیرید.

• تست های کنکوری تکراری و تسلط روی آن ها
• یادگیری هندسه از پایه به صورت اصولی
• برنامه ریزی در مطالعه درس هندسه

معلم خصوصی هندسه برای دبیرستانی ها

معلم خصوصی هندسه به شما این امکان را می دهد که به سوالات کلاسی ساده تر از هر زمان دیگری با اعتماد به نفس بالا پاسخ دهید. این را به یاد داشته باشید که یادگیری درس هندسه نسبت به سایر دروس به زمان و تایم بیشتری نیاز دارد و شما می توانید با کمک گرفتن از کلاس خصوصی این موقعیت را برای خود فراهم کنید. یادگیری درس هندسه شاید در مدرسه میسر باشد اما بدون شک تکرار مکررات سبب می شود شما موفق تر از دیگران در این درس سخت و کاربردی ظاهر شود. پس به شما توصیه می کنیم با حل مسئله در کنار معلم خصوصی خود نسبت به بقیه این درس کاربردی را بهتر بیاموزید. یادگیری هندسه بهتر است از پایه و مرحله ای دنبال شود.

• تکرار مکرر درس هندسه همراه با معلم خصوصی
• یادگیری درس هندسه با حل مسئله پس از درک مطلب
• آموزش و یادگیری هندسه به و صورت مرحله ای و گام به گام

معلم خصوصی هندسه و هزینه تمام شده آن

معلم خصوصی هندسه بسته به موقعیت و میزان بهره گیری شما قیمت گذاری می شود. گاهی موارد دانش آموز برای طی کردن آزمون پایان ترم به مشاوره ها و راهنمایی های معلم خصوصی نیاز دارد که این امر قطعاً هزینه تمام شده یک جلسه و نهایتا دو جلسه را برای شما در پی دارد. در برخی موارد دانش آموز برای کنکور می خواهد حداقل ماهی یک بار از حضور معلم خصوصی و شاید هم بیشتر در راستای رسیدن به موقعیت بهتر در درس هندسه بهره بگیرید. این امر بدون شک هزینه بیشتری را به شما تحمیل می کند؛ اما این را به یاد داشته باشید با حضور معلم خصوصی در منزل شما و کسب مشاوره های رایگان از ایشان دیگر نیازی به طی کردن مسافت های طولانی برای حضور در کلاس های کنکور پر هزینه نیست. این امر هزینه های سربار شما را کم می کند.

• کم کردن هزینه های سربار شما با حضور معلم خصوصی در منزل
• صرف هزینه برای یک جلسه حضور معلم خصوصی
• صرف هزینه تا پایان فصل مطالعه شما برای کنکور

معلم خصوصی هندسه و مزایای آن

معلم خصوصی هندسه به شما کمک می کند در کنار یادگیری درس هندسه مسائل ریاضی را نیز به خوبی آموزش ببینید. هندسه از قوانین خاصی پیروی می کند که شما تمامی آن ها را نمی توانید در کتاب درس یا در مدرسه دنبال کنید. برای این امر بدون شک نیاز به یک مدرس باتجربه یک نیاز مهم تلقی می شود. شما می توانید با توجه به استعداد و توانمندی خود و راهنمایی گرفتن از معلم خصوصی نقاط قوت درس ریاضی خود را تقویت و نقاط ضعف را چشم پوشی کنید. یادگیری هندسه تنها منوط به درس ریاضی نمی شود بلکه زمانی می رسد که شما با مطالعه اصولی و درست درس هندسه می توانید با افکاری جدید و متفاوت روبرو شوید و راه خاصی را در پیش روی زندگی خود باز کنید.

• قوانین تجربی درس هندسه
• مدرسی با تجربه در راستای آموزش هندسه
• استفاده از فوت و فن های آموزشی با کمک معلم خصوصی

معلم خصوصی هندسه برای تست زنی کنکور

معلم خصوصی هندسه راهکارهای بسیاری را در راستای رسیدن به جواب پایانی بدون صرف کمترین وقت در سر جلسه امتحان به شما توصیه می کند. شما باید سؤالت بسیار زیادی را تحلیل کرده باشید که بتوانید سر جلسه آزمون با تمرکز بالا و سرعت عمل بسیار زیاد به جواب مسئله دست پیدا کنید. بدون شک این امر بدون بر طرف کردن اشکالات درسی شما و یادگیری درس هندسه از پایه میسر نیست. در این راستا به شما فن سه ستاره را توصیه می کنیم سؤال های دشوار سه ستاره سؤال های شک دار دو ستاره و سؤال های که نیازی به حل آن ها نیست و زمان شما را بسیار می گیرد را با یک ستاره مشخص کنید. در پایان آزمون بر اساس رتبه بندی که برای سؤال ها در نظر گرفته اید به حل آن ها بپردازید.

• فن سه ستاره
• تسلط بر روی مباحث هندسه
• تمرکز داشتن در حین تست زنی

معلم خصوصی هندسه  در کلام آخر

معلم خصوصی هندسه به شما این امکان را می دهد که در قدم اول برای خود تمامی مباحث را یک بار اثبات کنید. این امر با یادآوری فرمول ها روند آزمون شما را ساده تر دنبال می کند. سر جلسه امتحان جای برای اثبات کردن مباحث پیچیده هندسه نیست بلکه شما باید با تمرین و ممارست فراوان تمرین های درسی خود را با یک جواب منطقی به پایان برسانید. معلم خصوصی به شما آموزش می دهد که پس از مطالعه دقیق کتاب و حل تمرین ها و مثال های آن به یک درک درست از درس هندسه دست پیدا کنید و با یک جواب منطقی و اصولی پاسخ سؤال را پیدا کنید. حل مسئله به خلق ایده از سمت شما مربوط می شود می توانید در این راه خلاقانه گام بردارید و این امر تنها به تسلط شما مربوط می شود.

• تمرین تمرین تمرین
• استفاده از کتاب های آموزشی
• یاری گرفتن از معلم خصوصی
• در اختیار داشتن سی دی های آموزشی

نکته

تا زمانی که یک بخش به خوبی ملکه ذهن شما نشده است به سراغ مبحث دیگری نروید. این امر به دلیل پیوستگی مباحث درس هندسه است که به شما توصیه می شود.

کمتر