کنکور

کنکور (به فرانسوی :concours) ,کنکور سراسری بزگترین آزمون ورود به دانشگاه در ایران و برخی کشورهای دیگر است که تاریخچه 50 ساله دارد.کنکور در ایران از همان ابتدای تاسیس دانشگاه ها به وجود آمد .البته تا سال 42هر دانشگاه آزمون مختص خود را می گرفت و بعد ها این آزمونها به آزمون جامع سراسری تبدیل شدند.دانشگاه هایی از جمله دانشگاه صنعتی آریا مهر و ملی و فردوسی در اوایل دهه 40 ساخته شدند.برای قبولی در دانشگاه های برتر مثل صنعتی شریف و امیرکبیر و… باید از تدریس خصوصی کنکور بهره برد.

برای مشاهده معلم خصوصی فیزیک بیشتر می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

با گذشت زمان به مرور درپی برداشتن این آزمون سراسری هستند .تقریبا چندسالی می شود که درصدی از معدل دوره متوسطه در کنکور تاثیر پیدا کرده است.با گذشت زمان درصد قبولی دانشجویان برای ورودی دانشگاه ها بالاتر رفته و حتی دانشگاه های غیرانتفاهی,آزاد و پیام نور و علمی کاربردی نیز به میدان آمده اند تا کسی از تحصیل جا نماند.

ویژگی های یک معلم خصوصی کنکور خوب

یک معلم خصوصی خوب کاملا بر درس مسلط است و مبحث تدریسی خود را کاملا بلد است.می تواند سوالات دانش آموزان را به راحتی حل و مشکلاتشان را رفع نماید.

علاقه مند به تدریس باشد,صبر و بردباری فراوان داشته ,همیشه به روز باشد, آراستگی در ظاهر و قدرت بیان بالایی داشته باشد که این از ویژگی های عمومی اش است همچنین ؛

برنامه ریزی منظم و دقیق

کنکور محدودیت زمانی دارد و تا زمان کنکور فرصتی نیست .درنتیجه برنامه ریزی دقیق داشته و تا آن زمان مدرس بتواند تمام مباحث کنکوری را  برای دانش آموزمرور کرده و تست های زیادی بزند.

توانایی و تجربه در تدریس

نقاط ضعف دانش آموز را بشناسد و آن ها را رفع نماید.

پیگیری  دانش آموزان

همچنین بعد از آمدن نتایج کنکور دبیر خصوصی پیگیر شاگردش باشد تا ببیند در صورت قبول نشدن در رشته مورد نظر نقاط ضعف او را تشخیص داده و بتواند آنها را برای سال بعد رفع نماید.

آیا داشتن معلم خصوصی برای دروس کنکور فایده دارد؟

هرساله تعداد زیادی از داوطلبان با شرکت در کلاس های کنکور مختلف و صرف هزینه های فراوان برای کنکور آماده می شوند.اما تعداد اندکی به رشته مورد علاقه و دانشگاه مورد نظر خود می رسند.حتی بعضی از دانش آموزان از مدرسه تیزهوشان بوده اما به دلیل کم تست زدن یا نداشتن پشتکار زیاد در این آزمون موفق نشده اند.در یک کلاس گروهی همه دانش آموزان با سطح های مختلف در کلاس حضور دارند و معلم تدریس می کند. اما ممکن بعضی از دانش آموزان مباحث تدریس شده را یاد نگیرند در نتیجه آنها بهتر است به سراغ معلم خصوصی کنکور بروند تا بتوانند به سطح دیگر همکلاسی هایشان برسند.روند تدریس سرعت بیشتری می گیرد و دانش آموز سریع تر پیشرفت می کند.روش های تست زنی در کلاس های خصوصی آموزش داده می شود.همچنین سوالات آزمون های سراسری سال های قبل برای دانش آموز تحلیل و بررسی می شود.

نحوه تدریس معلم خصوصی کنکور

به این صورت است که ابتدا دانش آموز را تعیین سطح می کند و طبق زمانی که تا کنکور سراسری باقی مانده مباحث درسی را بخش بندی می کند و زمانی را نیز برای حل تمرین و تست زنی و تحلیل آنها می گذارد.وقتی به کنکور سراسری نیز نزدیک شد تمام سوالات سال های قبل را تحلیل و آزمون هایی را از دانش آموز می گیرد.البته روش تدریس برای معلم های خصوصی کنکور متفاوت است و با توجه به روش تدریس هر معلم , آن دبیر برند می شود.

هزینه معلم خصوصی کنکور

هزینه معلم خصوصی کنکور در سراسر ایران متفاوت است و به روش تدریس و مدرک تحصیلی و توانایی او از تدریس بستگی دارد .اگر معلم خصوصی برند باشد هزینه تدریس خصوصی او نیز بالا می رود.و با توجه به برند بودن دبیر هزینه تدریس خصوصی کنکور به طور میانگین از 100 هزار تومان تا 4 میلیون تومان متغیر است.

سپاه دانش با ارائه بهترین اساتید کنکور خبره می تواند به شما کمک شایانی  کند.برای اطلاع از قیمت های معلم خصوصی  کنکور با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

جهت تدریس خصوصی فیزیک در سپاه دانش ثبت نام نمایید .

کمتر