تاریخچه کامپیوتر

رایانه یا کامپیوتر دستگاهی است که می تواند برنامه ریزی شود تا دستورهای ریاضیاتی و منطقی را به صورت خودکار انجام می دهد.رایانه ها می توانند از مجموعه ای عظیم از دستورها به نام برنامه پیروی کنند.این امر به آنها اجازه می دهد تا طیف وسیعی از وظایف را داشته باشند و بر اساس برنامه ای که به آنها داده می شود عمل می کنند.معلم خصوصی کامپیوتر باید مهارت کافی را در تمام این زمینه ها داشته باشد.

برای مشاهده معلم خصوصی همه دروس می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

این وسیله از نظر بعضی ها کمک شایانی به صنعت علمی هنری و پزشکی و در کل به زندگی انسان کرده است.امروزه عصر ارتباطات است و کامپیوتر نقش به سزایی در آن دارد.حتی شاید این تکنولوژی ها که امروز می بینیم بدون کامپیوتر وجود نداشت.ابتدا پاسکال یک ماشین مکانیکی ساده ساخت.بعد از او چارلز بابیج ماشینی پیشرفته تر ساخت.

کامپیوتر

رایانه اولین ماشین به عنوان دستگاه های محاسباتی در نظر گرفته میشدند. از دوران باستان، دستگاه های دستی ساده مثل چرتکه، به افراد در حساب کمک میکردند. در اوایل انقلاب صنعتی، برخی دستگاه های مکانیکی برای خودکارسازی کارهای سخت، مثل هدایت الگوهای پارچه، ساخته شدند. ماشین های الکتریکی پیچیده تر در اوایل قرن بیستم، برای محاسبات آنالوگی مخصوص، استفاده شدند. اولین ماشین های الکترونیکی دیجیتال محاسبه گر در خلال جنگ جهانی دوم ساخته شدند. سرعت، قدرت و همه فن حریفی رایانه ها از آن زمان تاکنون بطور چشمگیری پیشرفت داشته است.

یک رایانه مدرن از یک واحد پردازش عموما واحد پردازش مرکزی و نوعی حافظه تشکیل شده است.واحد پردازش وظیفه انجام عملیات محاسباتی ر ابر عهده دارد.دستگاه های جانبی شامل ورودی و خروجی مانند کیبورد و نمایشگر مانیتور برای دریافت و یا نمایش اطلاعات مورد استفاده قرار گیرند.

بخش های کامپیوتر

کامپیوتر از دو بخش نرم افزار و سخت افزار تشکیل شده است.

منظور از سخت افزار کامپیوتر اشیاء است که شما در واقع می توانید آن ها را لمس کنید، مانند CPU, هارددیسک ، صفحه نمایش ،صفحه کلید، پرینتر، کارت گرافیک، پردازنده و … در مقابل، نرم افزار داده ها را به سخت افزار منتقل می کند تا عملیات پردازش روی آن ها انجام گیرد.

سیستم نرم افزار اغلب به دو دسته تقسیم می شود که شامل سیستم عامل و نرم افزار مربوطه است که این دو به کمک هم کامپیوتر را قادر به کار کردن می سازند. نرم افزار شامل برنامه هایی است که کاربران کارهای مورد نیازشان را انجام می دهند. به عنوان مثال، واژه پردازها، صفحات گسترده، و سیستم های مدیریت، پایگاه داده ها از نرم افزار های کاربردی می باشند.

ویژگی های یک معلم خصوصی کامپیوتر خوب

یک معلم خصوصی کامپیوتر خوب در ابتدا دانش آموز را تعیین سطح می کند تا سطح علمی شاگرد را بسنجد.همچنین او یک ارتباط صمیمی با دانش آموزبرقرار می کند. برای انتخاب معلم خصوصی کامپیوتر بهتر است از میان متخصصان حرفه ای انتخاب شود تا بتواند باگ های شما را رفع کند.

از جمله این ویژگی ها عبارت اند از: اگر تدریس در زمینه طراحی وب باشد ؛به تدریس برنامه نویسی علاقه مند باشد, تمرکز کافی , صبر و بردباری در انجام کارها  داشته باشد.

همچنین

تجربه در تدریس کامپیوتر

یک استاد کامپیوتر می تواند با شناخت اشکالات دانشجو در کمترین زمان آن ها را رفع کند و تسط کافی بر روی تمام کد ها داشته باشد .

برنامه ریزی منظم

برنامه منظم در زمینه تدریس داشته  باشد و به صورت مرتب سر کلاس ها حاضر می شود.

به روز بودن

تکنولوژی  همیشه در حال آپدیت شدن هستند و به همین دلیل یک استاد کامپیوتر خوب باید همیشه دراین زمینه به روز باشد تا از تکنولوژی عقب نماند.

پشتیبانی از شاگردان

بعد از اتمام کلاس ها یک معلم خصوصی  کامپیوتر  سراغ شاگردش را می گیرد  تا ببیند تدریس خصوصی اش به نتیجه  مطلوب رسیده است یا خیر.

با این روش یک معلم خصوصی کامپیوتر خوب از بد را در یکی دو جلسه اول می توانیم تشخیص دهیم.

هزینه معلم خصوصی کامپیوتر

هزینه معلم خصوصی کامپیوتر بنا به شرایطی متفاوت است:

روش تدریس :روش تدریس اگر به گونه ای باشد که برای دانش آموز جذاب باشد و به روشی ساده آن مبحث را متوجه شود می تواند در قیمت دبیر خصوصی تاثیر گذار باشد.

زمان برگزاری کلاس:معمولا بعضی از دانش آموزان هنرستانی در زمان امتحانات به یاد درس و آموزش می افتند.در فصل امتحانات معمولا هزینه های تدریس خصوصی کامپیوتر بالا می رود.

در مجموع برای اطلاع از هزینه های معلم خصوصی کامپیوتر می توانید با ا تماس حاصل نمایید.

جهت مشاهده  تدریس خصوصی برنامه نویسی در سپاه دانش کلیک نمایید .

کمتر