معلم خصوصی دانشگاه

دغدغه‌ای که هیچ‌ وقت دانشجویان را راحت نمی‌گذارد، داشتن یک معلم خصوصی دروس دانشگاهی خوب است که در کنار تدریس خوب، به تمامی سوالات و مشکلات آن‌ها پاسخ دهد. این دغدغه بیشترین زمانی که ذهن دانشجویان را درگیر می‌کند ساعات قبل از انتخاب واحد و شب امتحان است. اما متاسفانه برخی از اساتید دانشگاه از سواد کافی برخوردار نیستند و نه‌تنها به یادگیری و درک دروس دانشگاه توسط دانشجویان کمک نمی‌کنند بلکه نمی‌توانند سوالات و تمرینات زیادی را در کلاس حل کنند و درنهایت مشکلات دانشجویان را در درس مورد نظر برطرف نمایند.

بیشتر

برخی دیگر از اساتید دانشگاه هم که از علم بالایی برخوردارند به دلیل تعداد محدود جلساتی که در یک ترم قرار داده می‌شود و در مقابل میزان حجم بالای مباحثی که باید بر سر کلاس درس گفته شود نمی‌توانند زمان زیادی را به پاسخ دادن به سوالات و مشکلات دانشجویان اختصاص دهند. از این‌رو یک دانشجو می‌ماند با دروسی مبهم و سوالات و مشکلاتی پیچیده در ذهنش.

اما نگران نباشید داشتن یک معلم خصوصی می‌تواند تمامی این مشکلات را برطرف کند. علاوه‌بر این مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیار خوبی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها یادگیری و درک عمیق مباحث مختلف در دروس دانشگاهی به ویژه در دروس تخصصی است. در ادامه به سایر مزایای داشتن یک معلم خصوصی دانشگاه اشاره خواهیم کرد.

چرا دانشجویان باید معلم خصوصی دروس دانشگاهی داشته باشند؟

  • معلم خصوصی دروس دانشگاهی به یادگیری و درک بهتر دروس کمک چشم‌گیری می‌کند

معلم خصوصی برخلاف اساتید کلاس‌های عمومی دانشگاه که صرفا به همان مبحثی که باید آموزش دهند می‌پردازند، ابتدا ریشه مشکلات شما را در مباحثی که در آن‌ها مشکلات زیادی دارید مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که متوجه شود مشکلات شما به ترم‌های قبل باز می‌گردد از ریشه به شما آموزش می‌دهد و سعی می‌کند مشکلات و ایرادات شما را از ریشه حل کند.

تا در یادگیری و درک عمیق مباحث و موضوعات جدید هیچ مشکلی از قبل در ذهن شما باقی نمانده باشد. از این‌رو با داشتن یک معلم خصوصی می‌توانید برخلاف گذشته که تمامی دروس را حفظ می‌کردید، آن‌ها را عمیقا درک کنید و یاد بگیرید حتی می‌توانید با کاربردی که آن‌ها در آینده شغلی شما دارند بیشتر آشنا شوید تا انگیزه یادگیری در شما افزایش پیدا کند.

  • معلم خصوصی دروس دانشگاهی هیچ پرسشی را بدون پاسخ نمی‌گذارد

همانطور که بارها و بارها بر سر کلاس‌های عمومی مختلف در دانشگاه این مسئله را تجربه کرده‌اید، اکثر سوالات و مشکلات شما همیشه حل نشده باقی می‌ماند. چراکه در کلاس‌های عمومی تعداد دانشجویان زیادی شرکت دارند که هر کدام تنها حداکثر می‌توانند 1 سال از استاد بپرسند چراکه مدت زمان هر جلسه محدود است و اساتید نمی‌توانند به تمام سوالات هر یک از دانشجویان پاسخ دهند.

بنابراین دانشجویان با مشکلات زیادی جلسات را پشت سر می‌گذارند و شب امتحان با تمامی این مشکلات و سوالاتی که در ذهن دارند درگیر هستند. از این‌رو بعضی از آن‌ها یا فقط نمره قبولی را دریافت می‌کنند و یا آن درس را قبول نمی‌شوند. درصورتی که شما با داشتن یک معلم خصوصی خودتان تعیین خواهید کرد که به چه تعداد جلسه برای یادگیری و درک عمیق مسائل نیاز دارید از این‌رو در فضایی آرام هر تعداد سوال و مشکلی که داشته باشید را به راحتی با معلم خصوصی خود مطرح کرده و شب امتحان بدون هیچ گونه سوال و مشکلی، تنها یک بار آن درس را مرور خواهید کرد.

  • دبیر خصوصی دروس دانشگاهی هیچ تمرین و مسئله‌ای را حل نکرده باقی نمی‌گذارد

اکثر اساتید دانشگاه به دلیل تنگی وقت و جلسات محدودی که در مقابل آموزش مباحث زیاد در هر ترم گنجانده شده‌اند، تنها فرصت می‌کنند که مباحث مرتبط با درس را بیان کنند و هیچ فرصتی برای حل تمرین و نمونه سوال سر کلاس پیدا نمی‌کنند. بنابراین دانشجویی که هیچ مسئله و تمرینی را حل نکرده چطور می‌تواند درس مورد نظر را با نمره قابل قبولی پشت سر بگذارد؟

اما  معلم خصوصی در هر جلسه تمرینات و مسائلی را برای شما مطرح می‌کند تا آن‌ها را حل کنید، اگر موفق به حل کردن آن تمرینات شوید یعنی تمامی مباحثی که معلم خصوصی به شما آموزش داده است را به خوبی درک کرده‌اید اما اگر در حل آن تمرینات و مسائل به مشکل بخورید، معلم خصوصی ایرادات و مشکلات شما را بررسی کرده و به شما برای حل آن‌ها کمک می‌کند و دوباره و دوباره به شما تمرینات و مسائلی را به عنوان تکلیف می‌دهد تا آن‌ها را حل کنید. هر بار که تمرینات جدیدی را حل می‌کنید می‌توانید مشکلات و سوالات خود را متوجه شوید و آن‌ها را با معلم خصوصی خود در میان بگذارید.

کمتر