جبر یکی از دروس مشکل برای تدریس و یادگیری است و برای یادگیری این درس باید مدت بیشتری درس بخوانید و تمرینات زیادی حل کنید. بنابر این شما برای کسب نمره بالا برای قبولی در این درس نیاز دارید با یک معلم خصوصی جبر کار کنید تا بتوانید هنگام حل تمرین نقاط قوت و ضعف خود را بر طرف کنید.

یک معلم خصوصی جبر خوب را از بد چگونه تشخیص دهیم؟

یک معلم خصوصی خوب و حرفه ای در کوتاه ترین زمان ممکن ایرادات دانش آموز را پیدا می‌کند و در همان موضوع با آنها کار می‌کند و به سرعت ایرادات دانش آموز را حل می‌کند. در واقع یک استاد حرفه‌ای می‌داند کدام بخش‌های کتاب بیشتر برای دانش آموزان مشکل ساز است و می‌داند که باید به دانش آموزان مختلف با چه روشی تدریس کرد تا مشکل آنها برطرف شود.

برای مشاهده معلم خصوصی ریاضی بیشتر می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

 

در کنار این موضوع، معلم تدریس خصوصی جبر می دانند کدام سوالات در امتحانات پرتکرار هستند و حتی می‌توانند بخش بزرگی از سوالات امتحانی را پیش بینی کنند، بنابراین بدون اینکه وقت دانشجو یا دانش آموز صرف موارد بی‌فایده شود، بر موارد مهم‌تر و نمره‌آور تمرکز می‌کنند. با این روش، اساتید خوب در یک یا دو جلسه اول قابل شناسایی هستند، یعنی در همان جلسه اول، استاد خوب باید بتواند نقاط ضعف دانشجو را شناسایی کرده و به او برای برطرف کردن آنها برنامه مشخص درسی ارائه دهد.

مهم ترین ویژگی‌های معلم خصوصی جبر

۱. استفاده متنوع از مطالب و روش های تدریس

۲. آموزش همراه با شور و شوق

۳. رفتار آموزشی مطابق با وظیفه و کار آموزشی

۴. پرهیز از عیب جویی و انتقادات تند و خشن

۵. استفاده بیشتر از سبک تدریس غیرمستقیم

۶. تأکید بیشتر بر محتوای آموزشی.

۷. بنابر آنچه گفته شد، می توان نتیجه گرفت یک معلم خوب:

۸. رابطه اش با دانش آموزان مثبت است.

۹. به احساسات دانش آموزان توجه می کند.

۱۰. نظم و کنترل کلاس را در اختیار دارد.

۱۱. محیط مطلوبی برای یادگیری پدید می آورد.

۱۲. از کار با دانش آموزان لذت می برد.

۱۳. دانش آموزان را به فعالیت های یادگیری می کشاند.

۱۴. خلاق و نوآور است.

۱۵. به آموزش مهارت خواندن تأکید دارد.

۱۶. دانش آموزان را به داشتن تصویر خوبی از خود هدایت می کند.

۱۷. به طور جدی در فعالیت های رشد حرفه ای خود شرکت می کند.

۱۸. انعطاف پذیر است و به موضوع درسی تسلط کافی دارد.

پیدا کردن بهترین معلم خصوصی جبر

پیدا کردن بهترین معلم خصوصی که بتواند در مدت کوتاهی مفاهیم مهم درس جبر را به شما یاد دهد در برخی موارد بسیار سخت و وقت گیر است اما شما با دانستن ویژگی های بهترین معلم می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که معلم خوبی انتخاب کردید یا خیر. سعی کنید دنبال معلم هایی باشید که سابقه درخشانی دارند و با استفاده از تجربه کاری می‌توانند مفاهیم را بهتر به شما انتقال دهند. مورد بعدی برای تشخیص بهترین معلم خصوصی داشتن دانش و سوابق تحصیلی اوست. هرچقدر معلم از سطح علمی بالاتری برخوردار باشد میتواند به دانش آموزان در مدت کوتاهی مفاهیم را بیاموزد. همانطور که می‌دانید راه های زیادی برای پیدا کردن معلم خصوصی دروس جبر وجود دارد اما هیچ تضمینی برای یادگیری دانش آموز نیست زیرا بخش مهمی از درک و یادگیری مفاهیم به خود دانش آموز بستگی دارد.

تعداد جلسات برای تدریس خصوصی جبر

تعداد جلسات آموزشی بستگی به سطح یادگیری دانش آموز دارد که باید در جلسه اول این سطح تشخیص داده شود و معلم خصوصی با دادن تمرینات سطح یادگیری دانش آموز را تشخیص دهد و به سراغ مطالبی برود که دانش آموز آنها را به خوبی بلد نیست. معمولا برای درس جبر که یکی از سخت ترین دروس دوران دبیرستان است حدود 10 جلسه زمان نیاز است که دانش آموز خود را برای امتحان نهایی آماده کند و بتواند نمره بالایی کسب کند.

جهت تدریس خصوصی دروس پیش دانشگاهی در سپاه دانش ثبت نام نمایید .

کمتر