جبر چیست؟

جبر یکی از دروس و زیرمجموعه های ریاضی است واز دروس مشکل در کنکور سراسری می باشد و از آنجا که برای رفع اشکال این درس با مطالعه و تمرین به تنهایی حل نمی شود میتوان از معلم خصوصی کمک گرفت.

بیشتر

تاریخچه این علم به بیش از 3000 سال پیش در مصر و بابل برمی گردد . در آنجا در مورد برخی از مباحث علمی معادلات بحث شده است.در هند و یونان از برخی از روش های هندسی برای حل معادلات جبری استفاده می گردیده است.کتاب جبر المقابله خوارزمی ,اولین اثر کلاسیک در جبر می باشد که بعد از او خیام و دانشمندان دیگر آثاری از جبر بر جای گذاشتند.

مباحث درس جبر و احتمال

به طور کلی جبر مقدماتی  و جبر مدرن دو مدل از بخش های این درس می باشد که معمولا جبر مدرن سخت تر می باشد.

درس جبر و احتمال پایه سوم به فصل های مختلفی بخش بندی می شود:

فصل اول : استدلال ریاضی

استدلال های مختلف استنتاجی ,تمثیلی ,استقرایی یا استقرای ریاضی و یا اصل لانه کبوتر و مثال های نقض.

فصل دوم : مجموعه – ضرب دکارتی و رابطه

مجموعه ها و زیرمجموعه ها و ضرب دکارتی و هم ارزی و افراز یک مجموعه

فصل سوم : احتمال و پدیده های تصادفی

احتمالات و پیشامد های تصادفی

فصل چهارم : احتمال,اندازه گیری شانس

احتمال در فضاهای گسسته ,احتمال در فضاهای پیوسته ,احتمال غیر هم شانس

یکی از نکاتی که در این درس باید به آن توجه کرد مفهومی بودن آن است در نتیجه باید تمام مباحث آن را داخل کلاس درک کرد و هیچ مبحثی را نباید برای منزل باقی گذاشت.

معلم خصوصی جبر و احتمال

معلمی از شغل های سخت اما شیرین است .البته اگر به این شغل علاقه داشته باشید ؛مخصوصا درس جبر که درسی مفهومی و استدلالی می باشد و تنها با تحلیل منطقی می توان به جواب رسید.

یک معلم خصوصی جبر خوب به همه ی مباحث مخصوصا بخش های سخت تر تسلط دارد.می تواند به راحتی دانش آموزان را نسبت به سوالاتشان قانع کند.یک معلم خصوصی جبر خوب ابتدا سطح دانش آموز را می سنجد و با توجه سطح علمی شاگرد طرح درس می دهد و تعیین می کند چن جلسه تدریس خصوصی به طول می انجامد.

معمولا دانش آموزانی هستند که مطالب را دیرتر یاد می گیرند.آنها به دلیل تمسخر دوستانشان بعضی از سوالات را از دبیر نمی پرسند.از این رو به این دانش آموزان لطمه جدی وارد می شود.حال در این جا معلم خصوصی جبر می تواند به دانش آموز کمک فراوانی کند.

ویژگی های معلم خصوصی جبر و احتمال

روش تدریس در اینجا تک به تک بوده و دانش آموز احساس صمیمیت بیشتری با دبیر دارد.دبیر خصوصی جبر در اینجا نقش ویژه ای را ایفا می کند.

  • یک معلم خصوصی جبر خوب انعطاف پذیر بوده و به تمام مباحث مسلط است.سعی می کند به راحت ترین روش به حل مسئله بپردازد.
  • ارتباط صمیمی و مثبتی با دانش آموز برقرار می کند.
  • ازآنجا که چندین تست در کنکور سراسری از درس جبر است, حل مسئله به روش کنکوری از ویژگی های یک دبیر خصوصی است.
  • برای شناسایی یک معلم خصوصی جبر خوب باید موفقیت شاگردان قبلی او را بررسی کرد.در صورت داشتن شاگردان موفق در این زمینه می توان از وجود این معلمان حرفه ای بهره برد.
  • یک دبیر حرفه ای باید انتقاد پذیر بوده و موارد انتقادی را در جلسات بعدی کلاسش اعمال کند.
  • در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند مطالب را به دانش آموز منتقل کند.
  • پشتیبانی از شاگردان قبلی می تواند هم به دانش آموز کمک کند هم رزومه قوی برای دبیر باشد.

هزینه معلم خصوصی جبر و احتمال

مطالعه ی دقیق و مفهومی جبر و احتمال در درک گسسته و موفقیت کنکور نقش بسیار مهمی دارد.با توجه به اینکه امتحانات سال سوم به صورت هماهنگ است به با به کارگیری اساتید خصوصی جبر سپاه دانش می توان در این راه به موفقیت هایی رسید.

هزینه معلم خصوصی جبر و معلم خصوصی هندسه به دلیل شباهت هایی که با هم دارند. می تواند براورد هزینه یکسانی نیز با هم داشته باشند. با توجه به مطالبی که در بالا بیان شد هزینه معلم خصوصی خوب برای دروس مختلف متفاوت است. برای اطلاع از قیمت های معلم خصوصی جبر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

کمتر