تدریس خصوصی آمار, بهترین روش برای یادگیری درس آمار که با حل تمرین های متنوع و شرکت در کلاس ها به شما کمک می کند تا بتوانید در کوتاهترین زمان نتیجه دلخواه را کسب کنید. مهم‌ترین اهداف یادگیری آمار،  تولید بهترین اطلاعات از داده‌های موجود و سپس استخراج دانش از آن اطلاعات می‌باشد. به همین سبب است که برخی از منابع، آمار را شاخه‌ای از نظریه تصمیم‌ها به حساب می‌آورند.
برای مشاهده معلم خصوصی ریاضی بیشتر می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

معرفی درس آمار

آمار شاخه ای از علم ریاضیات است که به گردآوری، تحلیل، تفسیر، ارائه و سازماندهی داده‌ها می‌پردازد. علم آمار شامل دانش‌ها و تجربه های انسانی می‌باشد که با استفاده از علم و عمل استخراج می‌شود.

آمار علم و عمل توسعه دانش انسانی از طریق استفاده از داده‌های تجربی است. آمار بر نظریه‌ی دانشمندان مبتنی است که شاخه‌ای از ریاضیات کاربردی در آن استفاده شده است. در نظریه‌ی آمار، اتفاقات تصادفی بوده و برای رسیدن به یک جواب منطقی و درست راهی وجود ندارد. علم آمار بر نظریه ثابت و پایدار استوار است. در این علم، مطالعه و قضاوت درباره مسائل گوناگون وجود ندارد و تمام نظریه ها بر مبنای یک هدف برنامه ریزی شده است.

یادگیری مباحث آمار برای دانش آموزان و دانشجویان هر رشته علمی، امری ضروری است، زیرا آمار، ابزار شناخت محیط اطراف، دسته بندی و خلاصه نمودن اطلاعات و داده های محیطی و نهایتا دستیابی به فهم و درک بیشتر نسبت به این امور است. مدیران به عنوان برنامه ریزان و هدایت کنندگان سازمان ها و افراد، بدون آشنایی با این ابزار نخواهند توانست جایگاه مناسبی را برای خود و افراد جامعه شان ایجاد نمایند.

کاربردهای آمار

یکی از کاربردهای مهم روش‌های آماری در حسابداری و تجارت است. در هر زمینه ای که بحث برآورد و پیش بینی در میان باشد که شامل بررسی تغییرات در دوره‌های زمانی و انواع محاسبات تفسیری مانند مباحث آماری، سیستم‌های کنترل مالی، تولید روش‌های محاسباتی و حسابداری، کار با نرم افزارهای spas و Minitab می‌باشد که مربوط به این رشته است. آمار بیشتر در حسابداری صنعتی کاربرد دارد و در کلیه رشته‌ها به عنوان یک ابزار مهم مطرح است. اما آمار در زمینه‌های زیر هم کاربردهای متفاوتی دارد:

 • کاربرد آمار در هواشناسی
 • کاربرد آمار در امور اداری
 • آمار توصیفی و کاربردهای آن
 • داده‌های آماری
 • زیگما و کاربرد هر یک
 • انحراف معیار و شیوه تفسیر هر یک
 • همبستگی

سرفصل‌های تدریس خصوصی آمار

 • آمار و احتمالات دانشگاه
 • آمار ریاضی
 • محاسبات آماری
 • آماربندی
 • آشنایی با احتمال و آمار فازی
 • ترمودینامیک آماری
 • مکانیک آماری
 • آمار و احتمال در دیسک
 • آمار در شهر سازی

روش مطالعه درس آمار

یادگیری این درس برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان مشکل است. اما تنها یک راه برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد و آن این است که با تمرینات، شرکت در کلاس تدریس خصوصی آمار  و داشتن یک معلم خصوصی برای این درس استفاده کرد. آمار یک درس محاسباتی و تحقیقی است.

برای مطالعه و یادگیری این درس باید نهایت دقت را بکار ببرید زیرا سوالات این درس بسیار نکته ای و وقت گیر است و دارای سوالاتی است که بسیار عملیاتی و محاسبه ای طولانی است. بهترین روش برای دریافت برنامه ریزی مطالعه درس آمار، پیدا کردن یک معلم خصوصی آمار است که مهارت کافی برای تدریس این درس را داشته باشد.

برای مطالعه درس آمار چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 1. برای به دست آوردن مهارت در درس آمار، باید بسیار تمرین کنید و نمونه سوال حل کنید.
 2. محاسبات آمار، حجم زیادی دارند. بنابراین نهایت دقت خود را در حل سوالات محاسباتی به کار ببرید.
 3. برای کنکور از همان مقطع پایه ای خود شروع به حل تست در درس آمار کنید. بنابراین حل تست های زمان بر را فراموش نکنید.
 4. مطالعه آمار را به آخر سال موکول نکنید. زیرا ممکن است هنگام مطالعه آن با مشکلات زیادی رو به رو شوید و در آن زمان معلم در درسترس شما نخواهد بود.
 5. شرط پاسخگویی کامل به سوالات درس آمار، تسلط کافی روی موضوع است.
 6. تست ها و سوالهای درس آمار ممکن است در ظاهر بسیار سخت و وقت گیر باشد، اما هنگام پاسخگویی به آن متوجه می شوید که پرسش به راحتی حل می شود.
 7. دانش آموزان کنکوری به این نکته توجه کنند که سوال درس آمار را به دلیل ظاهر سخت آن حذف نکنند. زیرا در نگاه اول آن را سخت می بینید، اما با داشتن تسلط کافی روی موضوع به راحتی می توانید به آنها پاسخ دهید.

شما می توانید با بهره گیری از اساتید با تجربه و توانمند سپاه دانش در تدریس خصوصی آمار برای  قبولی در موفقیت کنکور کارشناسی ارشد و امتحانات دانشگاه اقدام کنید.

معلم خصوصی آمار چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

علاقه به مباحث آموزش:

قبل از ورود به این شغل معلم باید به وظیفه کاری خود علاقه داشته باشد و همانطور که می‌دانید باید به این شغل شریف عشق ورزید. در این صورت تمام مشکلات بر سر این راه بر طرف می‌شود. در غیر اینصورت معلم نمیتواند براحتی از پس مشکلات و محدودیتهای پیش آمده آن برآید.

خلاقیت در تدریس:

معلم فقط نباید به محتوای کتاب مسلط باشد بلکه باید توانایی پاسخگویی به سوالات مختلف دانش آموزان را داشته باشند. معلم باید بکوشد تا دانسته ها و اطلاعات با ارزش خود را که طی سالها برای آن زحمت کشیده به شاگردان خود منتقل کند و از آنجایی که تدریس آمار بسیار دشوار تر از درس های دیگر است، با حل تمرین و مسائل زیاد برای دانش آموزان بهترین عملکرد را در تدریس خود داشته باشد.

بین هیچ کدام از شاگردان تفاوتی قائل نشود:

معلم باید در امر آموزشی بهترین عملکرد را داشته باشد و بین هیچ کدام از شاگردان خود تفاوتی قائل نشود. معلم باید به این مسئله بسیار اهمیت داده و از تک تک دانش آموزان به تناسب استعداد و توانایی آنها رفتار کند و از آنها کار و نتیجه بخواهد.

رابطه مستقیم معلم با والدین دانش آموزان:

معلم باید ارتباط خوب و موثری با دانش آموزان والدین وهمچنین همکاران داشته باشد این کار باعث می شود که معلمان با یکدیگر همفکری کنند و از دانسته ها و روشهای آموزشی یکدیگر بهرمند شوند ، با اولیاء هم در جریان مسائل و مشکلات یکدیگر قرار گیرند و با همکاری یکدیگر امر تعلیم و تربیت را پیش ببرند ، با دانش آموزان نیز باعث میشود که بیشتر به همدیگر نزدیک شده و همدیگر را بفهمند و دانش آموز بیشتر می فهمد که چگونه عمل کند.

برخورد  و ارتباط یکسان و مساوی با دانش آموزان:

معلم باید در ارتباط و امر یادگیری دانش آموزان به طور یکسان عمل کند. و هیچ مسئله ای باعث نشود که باعث تفاوت گذاشتن بین داش آموزان شود. در صحبت کردن، توجه کردن، اهمیت دادن، مسئولیت دادن، تشویق کردن و حتی نگاه کردن باید کاملاً به طور یکسان عمل کند.

جهت تدریس خصوصی ریاضی در سپاه دانش ثبت نام نمایید .

کمتر