تدریس خصوصی دروس پیش دانشگاهی, بهترین راه حل برای دبیرستانی‌هایی است که زمان و فزصت کافی برای شرکت در جلسات عمومی آموزشگاه‌های مختلف را ندارند و با  داشتن یک معلم خصوصی دروس پیش دانشگاهی می توانند آمادگی لازم جهت شرکت در امتحانات را بدست آورند.

بیشتر

 

می‌توان گفت که دوران پیش دانشگاهی، یکی از دوران سخت برای دانش‌آموزان دبیرستانی است. چراکه هم مجبور هستند دروس نهایی و تخصصی این دوره را یاد بگیرند و هم خود را برای کنکور آماده کنند. اما دانش‌آموزان دبیرستانی چطور باید پیچیدگی و سختی دروس پیش دانشگاهی را پشت سر گذاشته و در کنار آن با مطالعه دروس سال‌های قبل، خود را برای شرکت در کنکور آماده کنند؟

متدی که خیلی از دانش‌آموزان دبیرستانی از آن استفاده می‌کنند این است که با سختی بسیار زیاد دروس پیش دانشگاهی را حفظ می‌کنند و سر جلسه امتحان حفظیات خود را به برگه منتقل می‌کنند و برای آماده شدن در جلسه کنکور، به آموزشگاه‌های کنکور مراجعه کرده و با پرداخت هزینه‌ گزافی، این مدت را نیز پشت سر می‌گذارند. اما جالب است که تعداد کمی از آن‌ها در دانشگاه‌های دولتی و سراسری پذیرفته می‌شوند و اکثر آن‌ها به دانشگاه‌های آزاد رجوع می‌کنند.

 

چرا باید برای یادگیری دروس پیش دانشگاهی از یک معلم خصوصی کمک بگیریم؟

چراکه آموزشگاه‌ها مانند مدارس تعداد جلسات معینی را برای آموزش هر درس به دبیرستانی‌ها در نظر می‌گیرند اما زمانی که شما از یک معلم خصوصی درخواست می‌کنید تا جلسات تدریس خصوصی پیش دانشگاهی را برای شما برگذار کند، تعیین تعداد جلساتی که برای یادگیری دروس پیش دانشگاهی به آن‌ها نیاز دارید برعهده خود شما است. از این‌رو در صورتی که پس از یادگیری دروس پیش دانشگاهی و طی کردن جلسات متعدد با معلم خصوصی خود، متوجه شدید که به حل تمرین و مسائل بیشتری برای درک بهتر دروس نیاز دارید می‌توانید به راحتی از معلم خصوصی خود درخواست کنید که تعداد جلسات بیشتری، شما را همراهی کند.

از طرفی در مدارس و آموزشگاه‌ها، هر چه قدر هم که زمان زیادی را به آموزش یک درس به دانش‌آموزان اختصاص بدهند، که چنین چیزی بعید است! باز هم شما نمی‌توانید تمامی سوالات و مشکلاتی که در آن درس دارید را سر کلاس مطرح کنید. در صورتی که اگر شما یک معلم خصوصی جهت تدریس خصوصی دروس پیش دانشگاهی داشته باشید، با برگزاری تعداد جلسات بیشتر به دلخواه خودتان می‌توانید تمامی سوالات و مشکلاتی که در دروس پیش دانشگاهی دارید را با معلم خصوصی خود بر طرف کنید تا هیچ سوال و مشکلی در ذهن شما باقی نماند.

تدریس خصوصی دروس پیش دانشگاهیمزایای معلم خصوصی دروس پیش دانشگاهی

 1. مهم‌ترین مسئله‌ای که اشکالات و ایرادات شما را در دروس مختلف پیش دانشگاهی مشخص می‌کند، حل تمرین است. معلم خصوصی پس از آموزش صحیح مباحث درسی، تمریناتی را به شما می‌دهد تا آن‌ها را حل کنید. زمانی که تمرینات را حل می‌کنید متوجه می‌شوید که آیا باز هم در آن درس مشکل دارید یا خیر؟ و درصورت وجود مشکل، آن را با معلم خصوصی خود در میان می‌گذارید تا مجددا آن مبحث را برای شما توضیح دهد.
 2. از همه مهم‌تر شما مجبور هستید برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌ها مدت زمانی را در مسیر رفت‌ و‌ آمد باشید و از این طریق زمان زیادی را به هدر بدهید. این مشکل بیشتر زمانی که دانش‌آموزان نزدیک امتحانات پایانی هستند و زمان خیلی زیادی ندارند آن‌ها را اذیت می‌کند. اما با معلم خصوصی این مشکل هم برای شما برطرف خواهد شد.
 3. در هر صورت معلم خصوصی برای یادگیری و درک بهتر دروس دانشگاهی بهترین راه حل برای دبیرستانی‌ها است. معلم خصوصی مشکلات و ایرادات دانش‌آموز را به صورت ریشه‌ای، بررسی می‌کند و اگر متوجه شود که مشکلات دانش‌آموز در دروس پیش دانشگاهی در دروس پایه‌های قبل ریشه دارد سعی می‌کند مشکلات او را از ریشه برطرف کند و آموزش مباحث درسی را از پایه آغاز کند.

 

 10 نکته مهم برای بالابردن معدل دروس پیش دانشگاهی

 • شرکت و حضور به موقع در کلاس تدریس
 • در کلاس درس تمرکز داشته باشید
 • برای کسب معدل بالا هر هفته مطالعه داشته باشید
 • استفاده از تدریس خصوصی
 • حتما برای دروسی مانند ریاضی، شیمی و فیزیک تمرینهای زیاد حل کنید
 • یادگیری دروس عمومی
 • موکول نکردن یادگیری دروس به شب امتحان
 • پرسیدن سوالهای خود در کلاس تدریس خصوصی
 • مشخص کردن هدف و داشتن پشتکار
 • کسب نمره بالا در دروس ریاضی، شیمی، فیزیک به افزایش معدل کمک می کند.

کمتر