تدریس خصوصی ریاضی مهندسی
خرداد ۷, ۱۳۹۸
معلم خصوصی شیمی
خرداد ۷, ۱۳۹۸

معلم خصوصی ریاضی مهندسی

انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی مهندسی  برای این درس از اهمیت خاصی برخوردار است. شما باید بهترین معلم را پیدا کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید. ریاضی مهندسی یکی از درس های مشکل است که بیشتر دانشجوها برای یادگیری بیشتر و کسب نمره بالاتر نیاز به معلم خصوصی دارند. به این نکته توجه کنید ویژگی معلم خصوصی به دو دسته تقسیم می‌شود، بخشی از ویژگی ها قبل از شروع کلاس قابل سنجش و بررسی هستند اما بخشی نیز فقط بعد از تشکیل کلاس است که قابل سنجش است. بنابراین سعی کنید برای اینکه در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید، تا حد امکان مواردی که امکان پذیر است را قبل از شروع کلاس بررسی کنید.

6 نکته برای انتخاب بهترین معلم تدریس خصوصی ریاضی مهندسی

 1. از شاگردان قبلی نظر سنجی کنید.
  نظر شاگردان قبلی استادی که میخواهید انتخاب کنید برای تدریس خصوصی ریاضی مهندسی بسیار مهم و تاثیر گذار است. هرچه نظر شاگردان قبلی آن معلم خصوصی مثبت باشد شما بیشتر علاقه مند می‌شوید تا با او کار کنید. کافیست با یک جستجو در اینترنت یا حتی محیط کلاس از نحوه و کیفیت تدریس خصوصی معلم خود با خبر شوید.
 1. ببینید آیا شاگردان قبلی معلم خصوصی ریاضی مهندسی که انتخاب کردید موفق شدند!
  یکی از معیارهای مهم برای انتخاب معلم خصوصی کار بلد، میزان موفقیتی است که شاگردان قبل آن استاد داشتند. بنابراین تا افراد موفقی دیدید که در درس ریاضی مهندسی بهترین نمره را کسب کردند اول از او بپرسید که معلم خصوصی او چه کسی بوده است. حتما در مورد اینکه آن استاد در سال های اخیر چند شاگرد موفق داشته است پرس و جو کنید. مثلا اینکه یکی از دانش آموزان یک استاد در عرض 3 ماه از نمره 10 به نمره 15 رسیده باشد، نشان دهنده توانایی استاد است. یا اگر یکی از دانش آموزان استاد در کنکور رتبه زیر 1000 کسب کند، می تواند نشان دهنده توانایی استاد باشد.
 1. دانشگاه‌ها و مراکزی که استاد در آن تدریس کرده را بررسی کنید.
  دانشگاه و مراکز علمی معتبر دارای تیمی از اساتید برجسته و خبره است که تدریس در این مکان ها نیازمند مهارت و دانش علمی بالایی می‌باشد. البته تعداد مدارس برتر و اساتید آنها محدود است اما در کنار مدارس برتر، بعضی از سایت ها و اپلیکیشن ها در حوزه تدریس خصوصی هستند که قبل از پذیرش یک استاد، از او تست های تخصصی می گیرند و مدارک آنها را بررسی می کنند. بنابراین معلمی که در مراکز معتبر تدریس کرده است یعنی از لحاظ بار علمی بسیار قوی است و در کمترین زمان می‌تواند مباحث مهم ریاضی مهندسی را به دانشجویان انتقال دهد.
 1. حل تمرینات زیاد و درخواست تمرینات از شاگردان

یک معلم خصوصی ریاضی مهندسی حرفه ای در جلسه اول کلاس خصوصی شاگرد تخمین می‌زند و تمام نقاط قوت و ضعف او را پیدا می‌کند تا مشخص کند دانشجو در چند جلسه میتواند به طور کامل این درس را یاد بگیرد و بیشتر وقت را برای آن قسمتی که شاگرد ضعیف است می‌گذارد. برای تعیین نقاط قوت و ضعف دانش آموز، ممکن است استاد برگه های امتحانی قبلی یک دانش آموز را بررسی کند یا ممکن است کوییزهایی از دانش آموز بگیرد. ارائه برنامه مناسب و پیش رفتن طی آن برنامه، یکی از ویژگی های یک استاد خصوصی ریاضی خوب است.

 1. ارائه تمرینات برای بعد از تدریس خصوصی

بسیاری از درس ها مانند ریاضی مهندسی به تمرین و تکرار بیشتری نیاز دارد و دانشجو برای یادگیری بهتر و سریعتر می‌تواند با نمره بالاتری این درس را پاس کند. باتوجه به اینکه معمولا مدت زمان کلاس های خصوصی محدود است، شاگرد نیاز پیدا می کند بین جلسات تمرین حل کند تا مفاهیمی که سر کلاس یادگرفته در ذهن او بهتر جا بگیرد. البته گاهی نیز تعداد جلسات کلاس خصوصی تا حدی زیاد است که در حین حضور استاد به تعداد کافی سوال حل می شود.

 1. از روند رشد شاگرد به خانواده گزارش داده شود

برخی از خانواده هایی که اقدام به درخواست معلم تدریس خصوصی برای درس ریاضی مهندسی می کنند، معمولا روی تحصیل و بار علمی فرزندشان حساسیت دارند و میخواند فرزندشان با بالا ترین نمره در آن رشته قبول شده و به مراحل بالاتر برود. معلم تدریس خصوصی در ریاضی مهندسی باید تمام این روند فعالیت و رشد دانشجو را زیر نظر داشته باشد تا بتواند از روند رشد دانشجو گزارشی به والدین او بدهند.

 

اساتید برتر ریاضی مهندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *