انتخاب بهترین معلم خصوصی ریاضی مهندسی  برای این درس از اهمیت خاصی برخوردار است. شما باید بهترین معلم را پیدا کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید. ریاضی مهندسی یکی از درس های مشکل است که بیشتر دانشجوها برای یادگیری بیشتر و کسب نمره بالاتر نیاز به معلم خصوصی دارند. به این نکته توجه کنید ویژگی معلم خصوصی به دو دسته تقسیم می‌شود، بخشی از ویژگی ها قبل از شروع کلاس قابل سنجش و بررسی هستند اما بخشی نیز فقط بعد از تشکیل کلاس است که قابل سنجش است. بنابراین سعی کنید برای اینکه در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید، تا حد امکان مواردی که امکان پذیر است را قبل از شروع کلاس بررسی کنید.

بیشتر

6 نکته برای انتخاب بهترین معلم تدریس خصوصی ریاضی مهندسی

 1. از شاگردان قبلی نظر سنجی کنید.
  نظر شاگردان قبلی استادی که میخواهید انتخاب کنید برای تدریس خصوصی ریاضی مهندسی بسیار مهم و تاثیر گذار است. هرچه نظر شاگردان قبلی آن معلم خصوصی مثبت باشد شما بیشتر علاقه مند می‌شوید تا با او کار کنید. کافیست با یک جستجو در اینترنت یا حتی محیط کلاس از نحوه و کیفیت تدریس خصوصی معلم خود با خبر شوید.
 1. ببینید آیا شاگردان قبلی معلم خصوصی ریاضی مهندسی که انتخاب کردید موفق شدند!
  یکی از معیارهای مهم برای انتخاب معلم خصوصی کار بلد، میزان موفقیتی است که شاگردان قبل آن استاد داشتند. بنابراین تا افراد موفقی دیدید که در درس ریاضی مهندسی بهترین نمره را کسب کردند اول از او بپرسید که معلم خصوصی او چه کسی بوده است. حتما در مورد اینکه آن استاد در سال های اخیر چند شاگرد موفق داشته است پرس و جو کنید. مثلا اینکه یکی از دانش آموزان یک استاد در عرض 3 ماه از نمره 10 به نمره 15 رسیده باشد، نشان دهنده توانایی استاد است. یا اگر یکی از دانش آموزان استاد در کنکور رتبه زیر 1000 کسب کند، می تواند نشان دهنده توانایی استاد باشد.
 1. دانشگاه‌ها و مراکزی که استاد در آن تدریس کرده را بررسی کنید.
  دانشگاه و مراکز علمی معتبر دارای تیمی از اساتید برجسته و خبره است که تدریس در این مکان ها نیازمند مهارت و دانش علمی بالایی می‌باشد. البته تعداد مدارس برتر و اساتید آنها محدود است اما در کنار مدارس برتر، بعضی از سایت ها و اپلیکیشن ها در حوزه تدریس خصوصی هستند که قبل از پذیرش یک استاد، از او تست های تخصصی می گیرند و مدارک آنها را بررسی می کنند. بنابراین معلمی که در مراکز معتبر تدریس کرده است یعنی از لحاظ بار علمی بسیار قوی است و در کمترین زمان می‌تواند مباحث مهم ریاضی مهندسی را به دانشجویان انتقال دهد.
 1. حل تمرینات زیاد و درخواست تمرینات از شاگردان

یک معلم خصوصی ریاضی مهندسی حرفه ای در جلسه اول کلاس خصوصی شاگرد تخمین می‌زند و تمام نقاط قوت و ضعف او را پیدا می‌کند تا مشخص کند دانشجو در چند جلسه میتواند به طور کامل این درس را یاد بگیرد و بیشتر وقت را برای آن قسمتی که شاگرد ضعیف است می‌گذارد. برای تعیین نقاط قوت و ضعف دانش آموز، ممکن است استاد برگه های امتحانی قبلی یک دانش آموز را بررسی کند یا ممکن است کوییزهایی از دانش آموز بگیرد. ارائه برنامه مناسب و پیش رفتن طی آن برنامه، یکی از ویژگی های یک استاد خصوصی ریاضی خوب است.

 1. ارائه تمرینات برای بعد از تدریس خصوصی

بسیاری از درس ها مانند ریاضی مهندسی به تمرین و تکرار بیشتری نیاز دارد و دانشجو برای یادگیری بهتر و سریعتر می‌تواند با نمره بالاتری این درس را پاس کند. باتوجه به اینکه معمولا مدت زمان کلاس های خصوصی محدود است، شاگرد نیاز پیدا می کند بین جلسات تمرین حل کند تا مفاهیمی که سر کلاس یادگرفته در ذهن او بهتر جا بگیرد. البته گاهی نیز تعداد جلسات کلاس خصوصی تا حدی زیاد است که در حین حضور استاد به تعداد کافی سوال حل می شود.

 1. از روند رشد شاگرد به خانواده گزارش داده شود

برخی از خانواده هایی که اقدام به درخواست معلم تدریس خصوصی برای درس ریاضی مهندسی می کنند، معمولا روی تحصیل و بار علمی فرزندشان حساسیت دارند و میخواند فرزندشان با بالا ترین نمره در آن رشته قبول شده و به مراحل بالاتر برود. معلم تدریس خصوصی در ریاضی مهندسی باید تمام این روند فعالیت و رشد دانشجو را زیر نظر داشته باشد تا بتواند از روند رشد دانشجو گزارشی به والدین او بدهند.

معلم خصوصی ریاضی مهندسی

معلم خصوصی ریاضی مهندسی از طریق تدریس خصوصی ریاضی به شما آموزش می دهد که چگونه یک مطالعه هدفمند را دنبال کنید. همان طور که می دانید روش های مطالعه دروس با یکدیگر بسیار تفاوت دارد. بدون شک کسی که در درس ادبیات موفق است لزوماً نمی تواند همان بازدهی را در درس ریاضی نیز داشته باشد، زیرا به روش های مطالعه درس ریاضی به خوبی آشنا نیست. روش دیداری، روش شهودی، روش شنیداری، مطالعه به صورت انفرادی، تدریس خصوصی جمعی، روش اتفاقی و روش پلکانی از جمله راهکارهای است که شما برای آماده شدن در دروس خود در حین امتحانات به آن نیاز دارید. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با برخی از این روش ها قدری بیشتر آشنا کنیم و مطالبی را در راستای معلم خصوصی ریاضی با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم پس با ما همراه باشید.

• مطالعه به صورت انفرادی
• تدریس خصوصی جمعی
• تکنیک های برای مطالعه ریاضی
• آشنایی با فرهنگ لغت ریاضی
• روش های مطالعه درس ریاضیات

معلم خصوصی ریاضی مهندسی و مطالعه انفرادی

معلم خصوصی ریاضی مهندسی بر اساس نیاز و توانمندی های شما به صورت خصوصی آموزش ریاضی را دنبال می کند. برخی از افراد به منظور یادگیری بیشتر نیاز به خلوت انفرادی خود دارند تا به بازدهی بیشتری دست پیدا کند. این امر برای مطالعه ریاضیات نیز صدق می کند و دانش آموزان به راحتی نمی توانند تمرکز لازم در کلاس های شلوغ و پر جمعیت را برای مطالعه به دست آورند. برخی از افراد برای اینکه بهترین شکل یادگیری را دنبال کنند نیاز به انگیزه دارند تا شروع موفق تری را داشته باشند از همین رو معلم خصوصی با تشویق های کارآمد سعی بر آن دارد که دانش آموز را به درس ریاضی علاقه مند کند.

• تدریس خصوصی به صورت انفرادی
• راندمان کاری بالاتر به دلیل وقت و تمرکز بیشتر
• حذف شدن مسائل حاشیه ای از کلاس درس

معلم خصوصی ریاضی مهندسی برای تدریس های جمعی

معلم خصوصی ریاضی مهندسی شما می تواند تدریس خصوصی ریاضیات را به صورت دسته جمعی همراه با دوستان شما دنبال کند. این امر مزیت های بسیاری را برای شما در پی دارد در قدم اول هزینه مالی شما بر اساس هر تعداد دانش آموزی که از معلم خصوصی یاری می گیرد سرشکن می شود. در قدم بعدی می توانیم به بازدهی بیشتر شما همراه با دوستانت ان اشاره داشته باشیم؛ یعنی زمانی که شما یک مبحث را به خوبی متوجه نشوید و دوست شما به درک درستی از آن مبحث رسیده باشد می تواند شما را برای رفع مشکلات درسی یاری کند. تدریس خصوصی به صورت جمعی اگر با تمرکز بالا همراه باشد و جو دوستانه خوبی را فراهم سازد بدون شک رشد چشم گیری را برای شما به همراه دارد.

• کم شدن هزینه های مالی
• رفع اشکال در صورت عدم حضور معلم خصوصی
• همراهی هم تیمی های حاضر در کلاس خصوصی

تکنیک های معلم خصوصی ریاضی مهندسی برای مطالعه

معلم خصوصی ریاضی مهندسی روش ها و تکنیک های که برای این سبک از مطالعه به آن نیز است را بدون شک به شما خواهد آموخت. ریاضیات درسی نیست که شما با گوش دادن بتوانید مشکلات خود را مرتفع کنید. برای حل تمرین های ریاضی نیاز به یادداشت برداری و حل تمرین بسیار است. یادگیری فرمول های ریاضی با نکته برداری است که ملکه ذهن شما می شود. ریاضیات یک درس زنجیره ای است به همین خاطر معلم خصوصی باید بر اساس آموخته های خود یک برنامه ریزی اصولی برای دسته بندی کردن آن به شما آموزش دهد. سخت بودن مباحث پیچیده ریاضیات اگر بدون در نظر گرفتن متددها و روش های پیشنهادی یک معلم خصوصی برجسته دنبال شود بی شک شما را از هدف دور می کند.

• تمرین و یادداشت برداری
• حل مسئله با بستن کتاب درسی
• فن های برای رسیدن به یک دسته بندی اصولی

آشنایی با فرهنگ لغت ریاضی توسط معلم خصوصی ریاضی مهندسی

معلم خصوصی ریاضی مهندسی به شما فرهنگ لغت ریاضیات را خواهد آموخت. شاید از خود بپرسید فرهنگ لغت ریاضی چیست؟ یادداشت کردن اصطلاحات جدید ریاضی و رسیدن به معنای درست آن در راستای حل مسئله و به کار گیری آن برای کشف روش های جدید را اصطلاحاً فرهنگ لغت ریاضی می گویند. برای این مهم نیازی نیست به دنبال کتاب خاص یا جزوه درسی به خصوصی باشید شما خود باید این فرهنگ لغت را تهیه و تعریف کنید. می توانید تمامی اصطلاحاتی که در هر مبحث برای شما نا آشنا است را یادداشت کنید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. با وجود معلم خصوصی ریاضی این راه برای شما هموارتر و ساده تر دنبال خواهد شد.

• کلمات و اصطلاحات ریاضی
• معنای دروس ریاضی
• کشف راه حل های جدید برای حل تمرین

روش های مطالعه ریاضی توسط معلم خصوصی ریاضی مهندسی

معلم خصوصی ریاضی مهندسی در قدم اول سعی بر آن دارد تا با کاهش استرس و نگرانی شما اعتماد به نفس تان را برای مطالعه ریاضی افزایش دهد. تا زمانی که شما خود را قبول نداشته باشید و به موفقیت فکر نکنید هیچ معلم خصوصی نمی تواند شما را همراهی کند. آموزش ریاضیات توسط یک مدرس متخصص با تنوع بسیار زیاد سر فصل های ریاضی به شما کمک می کند از سر علاقه کتاب درس ریاضی را پیش روی خود باز کنید. از همین رو معلم خصوصی ریاضی روش های فوق را برای مطالعه ریاضی مهندسی به شما پیشنهاد می دهد.

قدم اول یادگیری پس از هر مرحله مطالعه

مطالعه کردن ریاضیات نباید تنها به جهت رفع تکلیف باشد بلکه شما باید به درک درسی از درس برسید. این مرحله مهم ترین اصل برای موفقیت در درس ریاضی محسوب می شود. بهتر است در حین مطالعه ریاضی مفهوم درس را یاد بگیرید. شما باید در این راستا از ابزارهای متفاوتی بهره بگیرید تا به درک درستی برسید حتی اگر حل یک مسئله و درک یک فرمول ساعت ها از شما زمان می گیرد خسته نشوید و راه خود را با معلم خصوصی ریاضی تا زمان رسیدن به یک درک درست دنبال کنید.

• کتاب درسی
• کتاب های راهنما
• سی دی های آموزشی
• کلاس های خصوصی
• معلم خصوصی ریاضی
• جزوات دست نویس اساتید برتر

قدم دوم تمرین تمرین تمرین

تمرین کردن یکی از مهم ترین نکاتی است که قطع به یقین معلم خصوصی ریاضی به شما پیشنهاد می دهد. شما باید همیشه کاغذ و قلمی برای مطالعه درس ریاضی در پیش روی داشته باشید زیرا حفظ کردن هیچ فایده ای در درس ریاضی برای شما به همراه ندارد. اگر تمرین های هر فصل را پس از آموزش ریاضی به تنهای بدون نیاز به هیچ کتاب راهنمایی توانستید حل کنید بدانید تمرین های انجام شده ثمر بخش بوده است. اگر برای کنکور آماده می شوید حتماً برای هر فصل ۵۰ تست از ریاضیات را حل کنید و به دنبال راه حل کوتاهی برای آن باشید.

• تمرین و نوشتن مسئله های ریاضیات روی برگه
• حل مسئله بدون استفاده از کتاب کمک راهنما
• تست زنی برای فصل به اندازه ای که به درک درست شما را برساند

قدم سوم مرور در طی گذر زمان

معلم خصوصی ریاضی مهندسی به شما آموزش می دهد که چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن پیش از شروع مطالعه فصل جدید سرفصل های قبلی را مرور کنید. برای این منظور نیازی نیست که کل کتاب را بخش های آموزش داده شده ریاضی را مطالعه کنید. همین که شما یک دفترچه یادداشت داشته باشید و نکات مهم را پس از یادداشت برداری مرور کنید کفایت می کند و در پایان دوره آموزش با یک مطالعه چند ساعته شما برای امتحان درس ریاضی آماده هستید.

• حضور ذهن بالا به دلیل مرور های روزانه
• تست زنی ساده به دلیل تسلط کافی
• یادآوری نکات مهم برای فصل های جدید پیش رو

کمتر