تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل, این امکان را برای شما فراهم می کند که سر جلسه امتحان بدون هیچ‌گونه نگرانی و استرسی، بتوانید تمامی مسائل دیفرانسیل را به راحتی حل کنید. تمامی دانش‌آموزان رشته ریاضی و دانشجویان رشته‌های مهندسی، با سختی و پیچیدگی‌های معادلات دیفرانسیل دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. حتی خیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان، تجربه تلخ ردشدن در این درس را چشیده‌اند.

برای مشاهده معلم خصوصی ریاضی بیشتر می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

اما چطور می‌توان معادلات دیفرانسیل را که برای همه به کابوسی بزرگ تبدیل شده است، به راحتی یاد گرفت و احتمال مردود شدن در این درس را پشت سر گذاشت؟ بهترین راهکار برای اینکه بتوانید با این معادلات پیچیده روبه‌رو شوید و سر جلسه امتحان خیلی راحت آن‌ها را حل کنید، شرکت در جلسات تدریس خصوصی دیفرانسیل است. ادامه این مطلب را دنبال کنید تا علاوه‌بر نگاهی کلی به این معادلات پیچیده، دلایل شرکت در جلسات تدریس خصوصی دیفرانسیل و مزیت‌های این جلسات را مورد بررسی قرار دهیم.

نگاهی به دنیای معادلات دیفرانسیل

به احتمال زیاد از معادلات دیفرانسیل فراری هستید و اصلا دوست ندارید حتی یک لحظه به روزهای تلخی که سر جلسه امتحان این درس، در حال درجا زدن بودید فکر کنید. اما جالب است بدانید که شما با یکی از مهم‌ترین مفاهیم تاریخ علم روبه‌رو شده‌اید که در علوم مختلف از جمله: اقتصاد، فیزیک، شیمی و مکانیک کاربردهای متعددی دارد.

به زبان خیلی ساده، معادلات دیفرانسیل، از سه جزء اصلی شامل: تابع، مشتقات و متغیرهای مستقل تشکیل می‌شود. به‌گونه‌ای که در تمامی معادلات دیفرانسیل این سه جزء با یکدیگر ارتباط دارند.

درواقع وقتی، تمامی تلاش‌های شما برای حل این معادلات نتیجه‌بخش خواهد بود که بتوانید تابع اصلی را با استفاده از مشتقات آن و برحسب متغیرهای وابسته‌اش پیدا کنید. البته به همین راحتی‌ها هم نیست!

دلایل شرکت در جلسات تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل

مشکل مشترکی که خیلی از دانش‌آموزان و دانشجویان با معادلات دیفرانسیل دارند، این است که قبل از امتحان با کمی کنکاش کردن در ذهن خود می‌توانند این معادلات را حل کنند اما به محض اینکه سر جلسه امتحان حضور پیدا می‌کنند، همه چیز از ذهنشان پاک می‌شود و نمی‌توانند هیچ راه حلی برای این معادلات پیدا کنند.

درواقع اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان راهکارهای حل معادلات دیفرانسیل را فقط و فقط حفظ می‌کنند. از این‌رو است که وقتی سر جلسه امتحان این درس حاضر می‌شوند، انگار بار اولشان است که این معادلات را دیده‌اند.

اما دلیل اینکه برخی از محصلان نمی‌توانند معادلات دیفرانسیل را درک کنند و آن‌ها را حفظ می‌کنند چیست؟ به نظر می‌رسد که دلایل مختلفی از جمله پیچیده بودن بیش از اندازه معادلات دیفرانسیل، نبودن علاقه به یادگیری این معادلات و گاهی‌ اوقات هم کوتاهی خود محصلان در این زمینه، موجب می‌شود تا آن‌ها تنها به حفظ راه‌حل‌های معادلات دیفرانسیل بسنده کنند.

البته می‌توان گفت بخش عظیمی از این مسئله به اساتید دوره دبیرستان و دانشگاه بازمی‌گردد. بهتر است کمی با خودمان صادق باشیم! اکثر اساتیدی که در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های مختلف در حال تدریس معادلات دیفرانسیل هستند، علم کافی در این زمینه ندارند و یا اینکه با ازدحام و سروصدایی که بر سر کلاس‌های درس وجود دارد نمی‌توانند زمان زیادی را برای تک تک دانش‌آموزان و یا دانشجویان بگذارند و معادلات دیفرانسیل را به‌گونه‌ای قابل درک به آن‌ها توضیح دهند. از این‌رو است که محصلان مجبورند شب امتحان حجم زیادی از معادلات را بدون درک آن‌ها در مغز خود بگنجانند، همین مسئله نیز موجب می‌شود، سر جلسه امتحان با یک چشم بهم زدن همه چیز را از یاد ببرند.

بنابراین دانش‌آموزان و دانشجویان، باید معادلات دیفرانسیل را به خوبی درک کنند تا سر جلسه امتحان این درس، بدون از یاد بردن مطلبی، به راحتی بتوانند هر نوع معادله کوتاه و بلندی را حل کنند. اما چطور می‌توان معادلات دیفرانسیل را درک کرد؟ همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم بهترین راهکار، شرکت در جلسات تدریس خصوصی است.

مزایای شرکت در کلاس تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل

  • شما در گام اول، جلسات تدریس خصوصی دیفرانسیل، یاد می‌گیرید که ابتدا مسئله را درک کرده و نوع معادله‌ای که با آن روبه‌رو هستید را تشخیص دهید.
  • در گام دوم، متناسب با نوعی که معادله دارد، یاد می‌گیرید که از چه راهکاری باید استفاده کنید.
  • در واقع معلم خصوصی در تدریس معادلات دیفرانسیل، بیشتر بر روی درک مسائل و معادلات متمرکز است تا حفظ کردن و رد شدن از آن‌ها.
  • پس از شرکت در جلسات تدریس خصوصی دیفرانسیل به راحتی با هر نوع معادله‌ای که روبه‌رو شوید آن را می‌شناسید و دقیقا می‌دانید برای حل آن باید از چه راهکاری استفاده کنید.

نقش معلم خصوصی معادلات دیفرانسیل در یادگیری

از آن‌جایی که در مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل ازدحامی که بر سر کلاس‌های عمومی وجود دارد و یا علم ناکافی که برخی از اساتید دارند، شرایط درک مفاهیم معادلات دیفرانسیل برای محصلان وجود ندارد، تنها راه یادگیری و درک عمیق این معادلات که هم برای قبول شدن در این درس کاربرد خواهد داشت و هم اینکه در آینده شغلی آن‌ها موثر خواهد بود، داشتن یک معلم خصوصی دیفرانسیل است.

مطمعنا شما هم به استفاده از تکنیک‌هایی که به قول معروف می‌توان با استفاده از آن‌ها “با یک تیر دو نشان زد!” علاقه‌مند هستید. با داشتن معلم خصوصی برای یادگیری عمیق معادلات دیفرانسیل، نه‌تنها می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید بلکه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. چراکه معلم خصوصی در گام اول به شما کمک می‌کند اجزای اصلی یک معادله دیفرانسیل را به خوبی درک کنید. در گام دوم، به شما کمک می‌کند تا هر یک از معادلات دیفرانسیل که در کل شامل معادلات دیفرانسیل معمولی و مشتقات پاره‌ای هستند را به خوبی درک کنید. در گام سوم، متدها و فرمول‌های هر یک از معادلات دیفرانسیل را به شما آموزش می‌دهد تا در سر جلسه امتحان پاسخ هر مسئله، با خواندن پرسش آن، خودش را به شما نشان دهد.

درنتیجه زمانی که دوره یادگیری معادلات دیفرانسیل را در تدریس خصوصی به پایان می‌رسانید، می‌توانید به راحتی و بدون هیچ‌گونه استرسی بر سر جلسه امتحان درس دیفرانسیل حاضر شوید و پاسخ هر سوال را بدون سردرگمی و یا فراموش کردن مبحثی بنویسید.

آیا معلم خصوصی معادلات دیفرانسیل کاربرد دارد؟

می‌توانید شرایط قبل و بعد، یادگیری معادلات دیفرانسیل از یک معلم خصوصی را با یکدیگر مقایسه کنید. قبل از اینکه یک معلم خصوصی دیفرانسیل داشته باشید، به دلیل درک نکردن مفاهیم معادلات دیفرانسیل و فرمول‌های متعددی که دارد، مجبور هستید آن‌ها را حفظ کنید تا در سر جلسه امتحان، با رویای پر کردن برگه، حداقل نمره قبولی 10 را بگیرید تا بتوانید مقطع تحصیلی که در آن قرار دارید را به خوبی پشت سر بگذارید. اما همه چیز آنقدرها هم که فکر کرده بودید به خوبی پیش نمی‌رود چراکه هنگام مشاهده سوالات و معادلاتی که در برگه امتحان این درس وجود دارد، احساس می‌کنید که همه چیز از یادتان رفته است و انگار اولین بار است که با چنین معادلاتی روبه‌رو شده‌اید.

درنهایت یا برگه امتحان را سفید تحویل می‌دهید یا یکسری پاسخ‌های نامرتبط که در نهایت به دلیل نوشتن آن‌ها نمره‌ای دریافت نخواهید کرد را در برگه امتحانی می‌نویسید. بنابراین این درس را مردود می‌شوید و مجبورید کلاس‌های کسل‌کننده معادلات دیفرانسیل را دوباره پشت سر بگذارید. اما اگر از ابتدای کار یک معلم خصوصی دیفرانسیل داشته باشید دیگر نیازی به حفظ معادلات و فرمول‌های نامفهوم که مطمعنا از یاد خواهید برد، ندارید چراکه با آموزش‌های معلم خصوصی دیفرانسیل به راحتی می‌توانید این معادلات را درک کنید و کابوس خود را از این درس به یک خواب شیرین تبدیل کنید. درنهایت به این دلیل که تمامی معادلات دیفرانسیل را درک کرده‌اید در سر جلسه امتحان خیلی راحت به تمامی سوالات پاسخ خواهید داد و در کنار قبولی شیرینی که از این درس به شما می‌رسد، می‌توانید از این معادلات در شغل آینده خود نیز بهره ببرید.

بنابراین پس از شرکت در جلسات تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل، سر جلسه امتحان بدون هیچ‌گونه نگرانی و استرسی، می‌توانید تمامی مسائل دیفرانسیل را به راحتی حل کنید و در درون خود این غول بزرگ را از بین ببرید.

جهت تدریس خصوصی ریاضی در سپاه دانش ثبت نام نمایید .

کمتر