تدریس خصوصی برنامه نویسی
خرداد ۴, ۱۳۹۸
معلم خصوصی حسابان
خرداد ۵, ۱۳۹۸

تدریس خصوصی حسابان

تدریس خصوصی حسابان, به شما کمک می کند تا بتوانید در کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه برسید. درس حسابان یکی از دروس تخصصی و مفهومی محسوب می شود و یادگیری آن نیاز به تلاش زیاد،  حل تمرین های متنوع و شرکت در کلاس های این درس دارد.

درس حسابان شامل مباحث حائز اهمیتی در کنکور سراسری کارشناسی می باشد و با یادگیری دقیق و مفهومی این می توانید گام بزرگی در موفقیت کنکور کارشناسی این درس بردارید.

 

در تدریس خصوصی حسابان یک مهم خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشد:

 

 • در تدریس خصوصی حسابان بسیار مهم است که یک معلم، شخصی هدفمند باشند. الزاما نحوه تدریس یک معلم خصوصی حسابان دلیل بر موفقیت دانش آموز نخواهد شد بلکه اگر یک معلم در زندگی خود شخصی هدفمند باشد و برای شغل آینده خود برنامه دقیق و مشخصی داشته باشد قطعا به دانش آموزان خود آموزش می دهد تا زندگی هدفمند داشته باشند.
 • از فاکتورهای مهمی که یک معلم خصوصی حسابان در تدریس خود نیاز است که داشته باشد این است که شخصی علاقه مند به کار و حرفه خود باشد و از تجربه کافی برخوردار باشد تا در دانش آموزان خلاقیت و انگیزه را ایجاد کند.
 • یک معلم خصوصی باید در زمینه تدریس خود به قدری حرفه ای باشد تا برای فهم بهتر دانش آموزان خود بهترین روش تدریس را انتخاب کند.
 • معلمان خصوصی حسابان باید تلاش کنند در هر جلسه آموزشی از مطالب تدریس شده از جلسات قبل آزمون بگیرند تا دانش آموزان امادگی بیشتری را در کلاس داشته باشند.
 • یک معلم خصوصی خوب با بکار بستن مهارت در تدریس و انجام فعالیت های آموزشی و تربیتی به تعامل لازم بین خود و زبان آموز کمک کرده و یادگیری و آموزش لذت بخشی را برای زبان آموز ایجاد می کند.

تدریس خصوصی حسابان

معرفی فصل های کتاب در تدریس خصوصی حسابان:

کتاب درسی حسابان شامل 5 فصل می باشد:

فصل اول شامل اعداد حقیقی، بازه‌ها، نمایش‌های گوناگون یک تابع، مشخص کردن توابع از طریق ضابطه، مشخص کردن توابع از طریق معادلات، تساوی دو تابع ثابت، تابع همانی، اعمال روی توابع، ترکیب توابع زوج و فرد، توابع چند جمله‌ای صفرهای تابع درجه دوم، حل معادلات درجه دوم، جمع و ضرب ریشه‌های یک معادله درجه دوم، باقیمانده تعمیم چند جمله‌ایی، تابع صعودی، تابع قدر مطلق، رسم نمودار تابع، جزء صحیح یک عدد حقیقی و یادآوری چند رابطه مثلثاتی است.

فصل دوم به تعریف حد، حد چپ تابع و راست تابع، موجودیت حد در توابع، قضیه فشردگی، حدود نامتناهی، اعمال روی توابع و حدود توابع، مجانب قائم، قضایای حد مجموع و تفاضل تابع‌ها، قضایای حد حاصلضرب و خارج قسمت در تابع، حد در بی‌نهایت و مجانب افقی، حدود نامتناهی پیوستگی تابع در یک نقطه و در یک بازه می پردازد.

فصل سوم مباحث مشتق توابع مشتق‌پذیری یک تابع در یک بازه و یا یک نقطه، قواعد محاسبه مشتق گیری توابع و مشتق توابع مثلثاتی بررسی می شود.

فصل چهارم  به کاربردهای مشتق شامل توابع صعودی و نزولی، توابع خط مماس و خط قائم، تابع هموگرافیک و آهنگ تغیی، نقاط ماکزیمم و مینیمم نسبی، جهت تقعر از نقطه عطف منحنی، توابع متناوب، معادلات مثلثاتی، رسم نمودار توابع مثلثاتی و توابع معکوس مثلثاتی، مشتق توابع معکوس مثلثاتی، نقاط بحرانی، مسایل بهینه‌سازی فرآیند، حل مسایل بهینه‌سازی و مشتق‌گیری ضمنی پرداخته می شود.

فصل پنجم مبحث انتگرال معین مطرح شده است و از طریق طریق هندسه و پیدا کردن مساحت زیر نمودار توابع مورد بررسی قرار می گیرد.

 

نکاتی مهم برای تست زنی کنکور حسابان:

از آنجا که درس حسابان جزء دروس تخصصی و مفهومی است یادگیری آن نیاز به تلاش زیاد دارد. برای آمادگی امتحانات کنکور این درس مفهومی و سخت باید فرآیند یادگیری طی یک پروسه سه مرحله ای صورت گیرد.

مرحله اول: یادگیری

برای یادگیری این درس می توانید از جزوات، کلاس ها و سی دی های آموزشی استفاده کنید. و باید بر روی فرمول ها تسلط کافی داشته باشید. دو فاکتور بسیار مهم باعث افزایش سرعت یادگیری می شود : فاکتور اول خلاصه نویسی بعد از پایان هر مبحث انجام شود. با این کار شما یک بانک اطلاعاتی قوی خ.اهید داشت. فاکتور دوم حل تست های آموزشی است که بعد از مطالعه هر مبحث باید صورت گیرد. این کار باعث تثبت مطالب در ذهن می شود.

مرحله دوم: تمرین زیاد

به دلیل اینکه مطالب ارائه شده برای این درس دارای حجم بالایی است برای یادگیری آن باید تمرینات بسیار زیادی را در فواصل زمانی مشخص انجام دهید.

مرحله سوم: تثبیت مطالب

برای تثبت مطالب این درس باید در یک برنامه ریزی دقیق و منظم به مرور دروس پرداخته شود.

پنج ویژگی مهم معلم خصوصی حسابان:

 

 • معلم خصوصی حسابان باید شخصی هدفمند باشند. الزاما نحوه تدریس یک معلم خصوصی حسابان دلیل بر موفقیت دانش آموز نخواهد شد بلکه اگر یک معلم در زندگی خود شخصی هدفمند باشد و برای شغل آینده خود برنامه دقیق و مشخصی داشته باشد قطعا به دانش آموزان خود آموزش می دهد تا زندگی هدفمند داشته باشند.
 • از دیگر فاکتورهای مهمی که یک معلم خصوصی حسابان باید داشته باشد این است که شخصی علاقه مند به کار و حرفه خود باشد و از تجربه کافی برخوردار باشد تا در دانش آموزان خلاقیت و انگیزه را ایجاد کند.
 • یک معلم خصوصی باید در زمینه تدریس خود به قدری حرفه ای باشد تا برای فهم بهتر دانش آموزان خود بهترین روش تدریس را انتخاب کند.
 • معلمان خصوصی حسابان باید تلاش کنند در هر جلسه آموزشی از مطالب تدریس شده از جلسات قبل آزمون بگیرند تا دانش آموزان امادگی بیشتری را در کلاس داشته باشند.
 • یک معلم خصوصی خوب با بکار بستن مهارت در تدریس و انجام فعالیت های آموزشی و تربیتی به تعامل لازم بین خود و زبان آموز کمک کرده و یادگیری و آموزش لذت بخشی را برای زبان آموز ایجاد می کند.

روشهای مطالعه درس حسابان:

مهارت در درس حسابان لازمه تمرین فراوان است و یادگیری این درس به شکل کاملا مفهومی باید صورت گیرد. برای فراگیری این درس باید ابزار آموزشی اولویت بندی شود. در ابتدا باید مطالب و مفاهیم تدریس شده در کلاس به خوبی یاد گرفته شود و سپس استفاده از جزوه معلم، کتاب درسی و کمک درسی در روند یادگیری بسیار کمک کننده خواهد بود.

 • پس از یادگیری مطالب در همان روز تمرین شود و تمرین ها و مثالهای مختلف از مباحث حل شود.
 • در همه جلسات کلاس شرکت کنید و با معلم خصوصی حسابان خود پیش روید.
 • دفترچه ای از نکات، فرمول ها و راه حل های مناسب را تهیه کنید.
 • برای تمرین از نمونه سوالات سالهای قبل استفاده کنید تا مهارت کافی در این درس را بدست آورید.

به دلیل اینکه درس حسابان یکی از دروس مهم در کنکور است برای رفع اشکالات و بیان نکات کنکوری با شرکت در کلاس تدریس خصوصی کنکور می توانید سرعت یادگیری خود را افزایش دهید.

 

اساتید برتر حسابان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *