معلم خصوصی تافل
خرداد ۸, ۱۳۹۸
تدریس خصوصی کامپیوتر
خرداد ۸, ۱۳۹۸

تدریس خصوصی حسابداری

تدریس خصوصی حسابداری, یکی از پرطرفدارترین دروس در تدریس خصوصی است به این جهت که کارخانه ها و شرکت های صنعتی برای محاسبه بهای تولیدات و کنترل خود بر روی هزینه ها به دنبال حسابداران صنعتی هستند. همچنین رشته حسابداری از رشته های محبوب و پرطرفدار در دانشگاههای ایران می باشد و بسیار پرکاربرد است.

حسابداری سیستمی است که در آن فرآیند طبقه بندی اطلاعات، ثبت و تهیه گزارش های مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدل های خاص انجام می شود تا افراد ذینفع درون سازمانی مانند مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، دولت و … بتواند از این اطلاعات استفاده کنند.

تاریخچه حسابداری

قدمت حسابداری به اندازه تمدن بشری است و به 3600 سال قبل از میلاد می رسد و از پرداخت دستمزد تعدادی کارگر حکایت دارد. شواهد و مدارک نشان دهنده این موضوع است که در تمدن های رم، مصر و یونان نوعی از کنترل خاصی از حسابداری انجام می شده است. در حسابداری باستانی تنها جنبه های محدودی از فعالیت های مالی را شامل می شده و با سیستم جامعی که کلیه عملیات حکومتی را ثبت و ضبط کند فاصله بسیاری داشته است. در تمدن باستانی ایران نیز همانند سایر تمدن ها حسابداری دارای قدمتی طولانی است و پیشینه آن به نخستین تمدن هایی برمی گردد که در ایران شکل گرفته و دارای به 25 قرن قدمت است.

حسابداری دانشگاهی دارای بیش از پانصد سال سابقه است که توسط فردی ایتالیایی با نام لوکاپاچیولی (1945 میلادی) بنیانگذاری شده است. پاچیولی چندین کتاب در زمینه ریاضیات منتشر کرده است که شامل موارد زیر می باشد:

Summa de Arithmetica, Geometrica, Proportioni et Proportionalita ۱۴۹۴

این کتب به معنی مجموعه ای از هندسه، جبر، نسبت و تناسب است و شامل مباحثی است که به موضوعاتی از جمله جبر و حساب و استفاده آن در دفترداری، تجارت، پول و مبادله می پردازد.

از مهمترین تغییرات حسابداری در طول پانصد سال گذشته می توان به تغییر ماهیت نظری آن اشاره کرد. و نکته قابل ذکر این است که حسابداری دانشگاهی در مدت چهارصد سال اول عمر خود عمدتا رویکردی تجویزی داشته است.

تدریس خصوصی حسابداری

انواع حسابداری

مهمترین شاخه های حسابداری عبارتند از: حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابرسی، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت.

 • حسابداری صنعتی: هدف اصلی این سیستم حسابداری دانستن بهای تمام شده یک واحد از نظر تمامی عوامل هزینه می باشد. حسابداری مالی
 • حسابداری مالی: این نوع حسابداری را می توان حسابداری گزارش نیز نامید به این دلیل که هدف اصلی آن تهیه صورتهای مالی اساسی می باشد که مورد نیاز استفاده کنندگان از این صورتهای مالی است.
 • حسابداری دولتی: موضوع کنترل عمومی هزینه های دولت از اواخر قرن نوزدهم به بعد به وجود آمد و برخی از دولتهای کشورهای اروپایی مکلف شدند درآمدها و هزینه سالانه خود را پیش بینی کنند و بدین ترتیب تدوین و تنظیم بودجه دولت متداول شد.
 • حسابداری مدیریت: افزایش استفاده مدیران از اطلاعات مالی موجب گردید که روشهای هزینه یابی خدمات، تولیدات و فعالیت ها توسعه یابد و اطلاعات کاملی از جنبه های مالی فراهم شود. حسابداری مدیریت به عنوان رشته ای خاص از اوایل قرن حاضر بوجود آمد.
 • حسابداری منابع انسانی: این نوع از حسابداری یکی از جدیدترین مباحث در حسابداری است و نگرشی نو به منابع انسانی به عنوان یک عامل مولد در ایجاد درآمد موسسات دارد. و سه بخش اساسی شناسایی، ارزیابی و گزارشگری پیرامون منابع انسانی وجود دارد.

تدریس خصوصی حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی شاخه ای از علم حسابداری است که با جمع آوری اطلاعات مربوط به هزینه های انجام شده و بهای تمام شده برای خدمات و محصولات، تجزیه و تحلیل کارها و روشهای کاهش هزینه با انجام روش هایی خاص را پیشنهاد می دهد.

در کلاس تدریس خصوصی حسابداری صنعتی می توانید به یک حسابدار صنعتی خبره تبدیل شوید.  در تدریس خصوصی حسابداری صنعتی باید از اساتیدی که دارای تجربه عملی در زمینه حسابداری صنعتی هستند استفاده کرد. در تدریس خصوصی حسابداری صنعتی چهار مهارت مهم شامل ثبت سنتی، ثبت مالیاتی، ثبت مکانیزه و حسابرسی تدریس می شود.

نرم افزارهای حسابداری

نرم افزار حسابداری تمامی مفاهیم مرتبط با حسابداری را به صورت جامع  برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها دسته بندی می کند و اطلاعات مالی را نگهداری می کند. از متداوالترین نرم افزارهایی که در ایران و خارج از ایران استفاده می شود عبارتند از:

 • نرم افزار هلو: این نرم افزار محبوبترین و پر مخاطب ترین نرم افزار حسابداری در ایران است و این محبوبیبت باعث به وجود آمدن بازارکار بسیار بالا برای حسابداران شده است. از ویژگی مهم این نرم افزار ساده بودن برای آموزش و یادگیری است.
 • نرم افزار قیاس: نرم افزاری جدیدی می باشد و دارای امکانات بسیاری از قبیل api های متنوع تحت وب به جهت کار کردن است. و شما در هر جایی می توانید با وصل شدن به اینترنت به راحتی به این نرم افزار متصل شوید و از راه دور امور مربوطه را انجام دهید.
 • نرم افزار پارمیس: از ویژگی های مهم این نرم افزار می توان به قابلیت بی نظیر ان مانند اپلیکشن های اندرویدی، نسخه آنلاین و سایر امکانات اشاره کرد.

6 ویژگی مهم یک معلم خصوصی حسابداری موفق

موفقیت یک معلم خصوصی در تدریس مانند سایر جنبه های زندگی به نگرش و شیوه های تدریس معلم بستگی دارد. و یک معلم با تمرکز بر این نکات و مهارتها می تواند تدریس موفق داشته باشد.

 1. داشتن حس شوخ طبعی: شوخ طبعی اضطراب، تنش و استرس کلاس را از بین می برد و باعث ایجاد نشاط در کلاس می شود.
 2. نگرش مثبت داشتن و خوش بین بودن: ویژگی خوش بین بودن سبب می شود که بر مشکلات به راحتی غلبه کنید. این ویژگی باعث می شود که یک معلم خصوصی در تدریس خود بصورت حرفه ای عمل کند.
 3. انتظارات بزرگ: انتظارات یک معلم از شاگردش باعث افزایش ارتقا دانش آموز و اعتماد به نفس می شود. و انتظارات یک معلم خصوصی از فاکتورهای مهم در کمک کردن به دانش آموزان در یادگیری و موفقیت است.
 1. هماهنگی و سازگاری: وجود این ویژگی باعث ایجاد یک فضای سالم در یادگیری می شود و باعث موفقیت شاگردان خواهد شد. سازگاری و هماهنگی بین دانش اموزان و معلمان باعث می شود تا مطالب از سطوح سخت تا سطوح آسان قابل درک باشد.
 2. عدالت و انصاف: یک معلم موفق تمامی دانش آموزان را به طور یکسان در موقعیت یکسان می بیند.
 1. انعطاف پذیری: یکی از ویژگیهای مهمی که یک معلم خصوصی حسابداری باید در کلاس خود داشته باشد این است که در پیوسته تغییر و تنوع وجود داشته باشد.

با یادگیری حسابداری در کلاس تدریس خصوصی توسط یک معلم خصوصی حسابداری می توانید عملیات مالی مربوط به هر نوع سازمانی را بفهمید و با آن ارتباط برقرار کنید. موفقیت یک معلم خصوصی در تدریس مانند سایر جنبه های زندگی به نگرش و شیوه های تدریس معلم بستگی دارد. و یک معلم با تمرکز بر این نکات و مهارتها می تواند تدریس موفق داشته باشد.

اساتید برتر حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *