تدریس خصوصی کامپیوتر
خرداد ۸, ۱۳۹۸
معلم خصوصی دیفرانسیل
خرداد ۸, ۱۳۹۸

معلم خصوصی حسابداری

معلم خصوصی حسابداری, کمک می کند با یادگیری حسابداری عملیات مالی مربوط به هر نوع سازمانی را بفهمید و با آن ارتباط برقرار کنید. این اطلاعات در سه دسته اصلی اطلاعات عملیاتی، اطلاعات حسابداری مالی و اطلاعات حسابداری مدیریتی طبقه بندی می شوند.

حسابداری یک زبان است که راجع به موقعیت های مالی یک سازمان، اطلاعاتی را فراهم می کند. قدمت حسابداری به 3600 سال قبل از میلاد می رسد و از پرداخت دستمزد تعدادی کارگر حکایت دارد. شواهد و مدارک نشان دهنده این موضوع است که در تمدن های رم، مصر و یونان نوعی از کنترل خاصی از حسابداری انجام می شده است.  حسابداری دانشگاهی دارای بیش از پانصد سال سابقه است که توسط فردی ایتالیایی با نام لوکاپاچیولی (1945 میلادی) بنیانگذاری شده است.

در کلاس تدریس خصوصی حسابداری می توانید به یک حسابدار خبره تبدیل شوید و باید از اساتیدی که دارای تجربه عملی در زمینه حسابداری هستند استفاده کرد.

6 ویژگی مهم یک معلم خصوصی حسابداری موفق

موفقیت یک معلم خصوصی در تدریس مانند سایر جنبه های زندگی به نگرش و شیوه های تدریس معلم بستگی دارد. و یک معلم با تمرکز بر این نکات و مهارتها می تواند تدریس موفق داشته باشد.

 1. داشتن حس شوخ طبعی: شوخ طبعی اضطراب، تنش و استرس کلاس را از بین می برد و باعث ایجاد نشاط در کلاس می شود.
 2. نگرش مثبت داشتن و خوش بین بودن: ویژگی خوش بین بودن سبب می شود که بر مشکلات به راحتی غلبه کنید. این ویژگی باعث می شود که یک معلم خصوصی در تدریس خود بصورت حرفه ای عمل کند.
 3. انتظارات بزرگ: انتظارات یک معلم از شاگردش باعث افزایش ارتقا دانش آموز و اعتماد به نفس می شود. و انتظارات یک معلم خصوصی از فاکتورهای مهم در کمک کردن به دانش آموزان در یادگیری و موفقیت است.
 1. هماهنگی و سازگاری: وجود این ویژگی باعث ایجاد یک فضای سالم در یادگیری می شود و باعث موفقیت شاگردان خواهد شد. سازگاری و هماهنگی بین دانش اموزان و معلمان باعث می شود تا مطالب از سطوح سخت تا سطوح آسان قابل درک باشد.
 2. عدالت و انصاف: یک معلم موفق تمامی دانش آموزان را به طور یکسان در موقعیت یکسان می بیند.
 1. انعطاف پذیری: یکی از ویژگیهای مهمی که یک معلم خصوصی حسابداری باید در کلاس خود داشته باشد این است که در پیوسته تغییر و تنوع وجود داشته باشد.

معلم خصوصی حسابداریمفاهیم اصلی و پایه ای حسابداری

مفاهیم پایه ای حسابداری شامل: بستانکار، بدهکار، تجزیه و تحلیل رویدادهای مالی، دفتر کل، معین، تفضیلی و دفتر روزنامه می باشد.

تئوری حسابداری

علم حسابداری از یک چارچوب نظری برخوردار است که شامل :

 1. اهداف گزارشگری مالی
 2. خصوصیات کیفی اطلاعات مفید
 3. مفروضات و اصول حسابداری
 4. اجرای گزارش مالی شامل چگونگی نمایش و طبقه بندی اطلاعات
 5. اصول و روش های محاسبه اطلاعات مالی

مراحل فن حسابداری

فن حسابداری دارای چهار مرحله می باشد:

 1. ثبت فعالیتهای مالی
 2. طبقه بندی اقلام ثبت شده
 3. تلخیص اقلام
 4. تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده

انواع حسابداری

مهمترین شاخه های حسابداری عبارتند از: حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابرسی، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت.

 • حسابداری صنعتی: هدف اصلی این سیستم حسابداری دانستن بهای تمام شده یک واحد از نظر تمامی عوامل هزینه می باشد. حسابداری مالی
 • حسابداری مالی: این نوع حسابداری را می توان حسابداری گزارش نیز نامید به این دلیل که هدف اصلی آن تهیه صورتهای مالی اساسی می باشد که مورد نیاز استفاده کنندگان از این صورتهای مالی است.
 • حسابداری دولتی: موضوع کنترل عمومی هزینه های دولت از اواخر قرن نوزدهم به بعد به وجود آمد و برخی از دولتهای کشورهای اروپایی مکلف شدند درآمدها و هزینه سالانه خود را پیش بینی کنند و بدین ترتیب تدوین و تنظیم بودجه دولت متداول شد.
 • حسابداری مدیریت: افزایش استفاده مدیران از اطلاعات مالی موجب گردید که روشهای هزینه یابی خدمات، تولیدات و فعالیت ها توسعه یابد و اطلاعات کاملی از جنبه های مالی فراهم شود. حسابداری مدیریت به عنوان رشته ای خاص از اوایل قرن حاضر بوجود آمد.
 • حسابداری منابع انسانی: این نوع از حسابداری یکی از جدیدترین مباحث در حسابداری است و نگرشی نو به منابع انسانی به عنوان یک عامل مولد در ایجاد درآمد موسسات دارد. و سه بخش اساسی شناسایی، ارزیابی و گزارشگری پیرامون منابع انسانی وجود دارد.

حسابداری در ایران

در ایران حسابداری با مفاهیم، تئوری ها و بازتاب عملکرد گسترده ی خود جایگاه خاصی در نظام مالی و اقتصادی دارد. و توجه خاص مدیران به موضوع حسابداری و استفاده از اطلاعات مالی در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های شرکت های تحت نظارتشان بازتاب ان قابل مشاهده است.

اساتید برتر حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *