معلم خصوصی حسابداری, کمک می کند با یادگیری حسابداری عملیات مالی مربوط به هر نوع سازمانی را بفهمید و با آن ارتباط برقرار کنید. این اطلاعات در سه دسته اصلی اطلاعات عملیاتی، اطلاعات حسابداری مالی و اطلاعات حسابداری مدیریتی طبقه بندی می شوند.

برای مشاهده معلم خصوصی همه دروس می توانید از سایت الو استاد نیز استفاده نمایید .

بیشتر

 

حسابداری یک زبان است که راجع به موقعیت های مالی یک سازمان، اطلاعاتی را فراهم می کند. قدمت حسابداری به 3600 سال قبل از میلاد می رسد و از پرداخت دستمزد تعدادی کارگر حکایت دارد. شواهد و مدارک نشان دهنده این موضوع است که در تمدن های رم، مصر و یونان نوعی از کنترل خاصی از حسابداری انجام می شده است.  حسابداری دانشگاهی دارای بیش از پانصد سال سابقه است که توسط فردی ایتالیایی با نام لوکاپاچیولی (1945 میلادی) بنیانگذاری شده است.

در کلاس تدریس خصوصی حسابداری می توانید به یک حسابدار خبره تبدیل شوید و باید از اساتیدی که دارای تجربه عملی در زمینه حسابداری هستند استفاده کرد.

6 ویژگی مهم یک معلم خصوصی حسابداری موفق

موفقیت یک معلم خصوصی در تدریس مانند سایر جنبه های زندگی به نگرش و شیوه های تدریس معلم بستگی دارد. و یک معلم با تمرکز بر این نکات و مهارتها می تواند تدریس موفق داشته باشد.

 1. داشتن حس شوخ طبعی: شوخ طبعی اضطراب، تنش و استرس کلاس را از بین می برد و باعث ایجاد نشاط در کلاس می شود.
 2. نگرش مثبت داشتن و خوش بین بودن: ویژگی خوش بین بودن سبب می شود که بر مشکلات به راحتی غلبه کنید. این ویژگی باعث می شود که یک معلم خصوصی در تدریس خود بصورت حرفه ای عمل کند.
 3. انتظارات بزرگ: انتظارات یک معلم از شاگردش باعث افزایش ارتقا دانش آموز و اعتماد به نفس می شود. و انتظارات یک معلم خصوصی از فاکتورهای مهم در کمک کردن به دانش آموزان در یادگیری و موفقیت است.
 1. هماهنگی و سازگاری: وجود این ویژگی باعث ایجاد یک فضای سالم در یادگیری می شود و باعث موفقیت شاگردان خواهد شد. سازگاری و هماهنگی بین دانش اموزان و معلمان باعث می شود تا مطالب از سطوح سخت تا سطوح آسان قابل درک باشد.
 2. عدالت و انصاف: یک معلم موفق تمامی دانش آموزان را به طور یکسان در موقعیت یکسان می بیند.
 1. انعطاف پذیری: یکی از ویژگیهای مهمی که یک معلم خصوصی حسابداری باید در کلاس خود داشته باشد این است که در پیوسته تغییر و تنوع وجود داشته باشد.

معلم خصوصی حسابداریمفاهیم اصلی و پایه ای حسابداری

مفاهیم پایه ای حسابداری شامل: بستانکار، بدهکار، تجزیه و تحلیل رویدادهای مالی، دفتر کل، معین، تفضیلی و دفتر روزنامه می باشد.

تئوری حسابداری

علم حسابداری از یک چارچوب نظری برخوردار است که شامل :

 1. اهداف گزارشگری مالی
 2. خصوصیات کیفی اطلاعات مفید
 3. مفروضات و اصول حسابداری
 4. اجرای گزارش مالی شامل چگونگی نمایش و طبقه بندی اطلاعات
 5. اصول و روش های محاسبه اطلاعات مالی

مراحل فن حسابداری

فن حسابداری دارای چهار مرحله می باشد:

 1. ثبت فعالیتهای مالی
 2. طبقه بندی اقلام ثبت شده
 3. تلخیص اقلام
 4. تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده

انواع حسابداری

مهمترین شاخه های حسابداری عبارتند از: حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابرسی، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت.

 • حسابداری صنعتی: هدف اصلی این سیستم حسابداری دانستن بهای تمام شده یک واحد از نظر تمامی عوامل هزینه می باشد. حسابداری مالی
 • حسابداری مالی: این نوع حسابداری را می توان حسابداری گزارش نیز نامید به این دلیل که هدف اصلی آن تهیه صورتهای مالی اساسی می باشد که مورد نیاز استفاده کنندگان از این صورتهای مالی است.
 • حسابداری دولتی: موضوع کنترل عمومی هزینه های دولت از اواخر قرن نوزدهم به بعد به وجود آمد و برخی از دولتهای کشورهای اروپایی مکلف شدند درآمدها و هزینه سالانه خود را پیش بینی کنند و بدین ترتیب تدوین و تنظیم بودجه دولت متداول شد.
 • حسابداری مدیریت: افزایش استفاده مدیران از اطلاعات مالی موجب گردید که روشهای هزینه یابی خدمات، تولیدات و فعالیت ها توسعه یابد و اطلاعات کاملی از جنبه های مالی فراهم شود. حسابداری مدیریت به عنوان رشته ای خاص از اوایل قرن حاضر بوجود آمد.
 • حسابداری منابع انسانی: این نوع از حسابداری یکی از جدیدترین مباحث در حسابداری است و نگرشی نو به منابع انسانی به عنوان یک عامل مولد در ایجاد درآمد موسسات دارد. و سه بخش اساسی شناسایی، ارزیابی و گزارشگری پیرامون منابع انسانی وجود دارد.

حسابداری در ایران

در ایران حسابداری با مفاهیم، تئوری ها و بازتاب عملکرد گسترده ی خود جایگاه خاصی در نظام مالی و اقتصادی دارد. و توجه خاص مدیران به موضوع حسابداری و استفاده از اطلاعات مالی در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های شرکت های تحت نظارتشان بازتاب ان قابل مشاهده است.

معلم خصوصی حسابداری

معلم خصوصی حسابداری این امکان را برای شما فراهم می سازد که بازی با اعداد و محاسبات مهندسی روزمره خود را قدری ساده تر از هر زمان دیگر به انجام برسانید. همان طور که می دانید حسابداری درس خشک و خسته کننده ای است و اگر از متدهای مطالعه آن بی خبر باشید قدری خواندن آن دشوار می شود. هستند کسانی که ساعت ها برای رسیدن به یک جواب در درس حسابداری مشغول حساب و کتاب بوده اند اما در پایان به جواب درست دست پیدا نکردند. باید بگویم این امر بدان معنا نیست که شما صفر تا صد مسئله حسابداری را اشتباه رفته اید بلکه ممکن است فقط یک ثبت از سمت شما اشتباه نوشته شده باشد. پس برای اینکه به درک درستی از حسابداری برسید باید با تکنیک های مطالعه آن قدری بیشتر آشنا شوید. در مقاله پیش رو سعی بر ان داریم تا شما را با فرایند های یادگیری حسابداری و مزیت های معلم  حسابداری بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

• معلم حسابداری
• معلم حسابداری
تدریس خصوصی حسابداری

معلم خصوصی حسابداری و متدهای آموزشی

معلم خصوصی حسابداری به شما آموزش می دهد که چگونه درس حسابداری را مطالعه کنید. در قدم اول به شما توصیه می کنیم نظم در زمان حل مسئله را حتماً به یاد داشته باشید. زمانی که می خواهید شروع به حل مسئله حسابداری کنید این را بدانید که شاید ده صفحه برای پاسخ به یک سؤال نیاز باشد پس پله پله و شمرده شمرده تمامی تایتل های را به ثبت برسانید. این امر شاید با کمبود وقت شما را گاها روبرو کند، اما به خاطر داشته باشید که یک مسئله نصفه، اما صحیح بهتر از یک جواب اشتباه و تمام شده است. داشتن نظم پس از پایان حل صورت مسئله این امکان را به شما می دهد به سرعت جواب اشتباه را پیدا کنید. استفاده از برگه پیش نویس برای یادداشت کردن فرمول ها، استفاده از چند برگه تمیز برای حل مسئله ها و داشتن نظم در سر جلسه امتحان رمز موفقیت شما است.

• داشتن نظم برای حل مسئله
• عجله نداشتن برای رسیدن به جواب
• رفرش به عقب برای پیدا کردن اشتباه

معلم خصوصی حسابداری و روش آموزشی اول

معلم خصوصی حسابداری از شما می خواهد که یک دفترچه یادداشت برای خود فراهم کنید. این دفترچه باید برای یادداشت برداری نکات مهم درس حسابداری به صورت فصل به فصل در پیش روی شما قرار داشته باشد. از سوی دیگر یک دفترچه بزرگ تر نیاز است تا تمام فرمول های مهم و کاربردی به صورت دسته بندی شده در آن یادداشت شود. تدریس خصوصی حسابداری نظم در حین تمرین را به شما آموزش می دهد. زمانی که شما تمامی فرمول ها را دسته بندی می کنید و با استفاده از برچسب سرفصل ها را از یک دیگر مجزا می کنید در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به آن ها بدون برگ زدن صدها صفحه از کتاب دست پیدا کنید. دسته بندی کردن و استفاده از دفترچه یادداشت سبب می شود مطالعه درس حسابداری ساده تر از هر زمان دیگری برای شما دنبال شود.

• دفترچه ای برای نکات مهم
• یادداشت برداری تمام فرمول های کاربردی
• مطالعه دسته بندی شده مطالب خلاصه شده

معلم خصوصی حسابداری و روش آموزش دوم

معلم خصوصی حسابداری  از شما می خواهد هنگام حل مسئله حسابداری اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. اگر سر جلسه امتحان با وجود اینکه بسیار آماده بودید با مشکل روبرو شدید خود را نبازید. نفسی عمیق بکشید و با خود بگوید این مشکل برای همه پیش آمده است و تنها برای من نیست. سپس با اعتماد به نفس بیشتر با یادداشت کردن نکات مهمی که به جواب سؤال نزدیک است سعی کنید به یاد بیاورید که این سؤال مربوط به کدام مبحث است. سپس آرام آرام هر آنچه از سؤال استنباط کرده اید را یادداشت کنید. البته توصیه ما به شما اول حل سؤال های ساده تر است تا در پایان با خیال راحت به تجزیه و تحلیل سؤال سخت بپردازید. گاهی وقت ها طراحان سؤال برای گرفتن تمرکز و وقت شما از این ترفندهای استفاده می کنند و سؤال سخت را در اول برگه سؤال قرار می دهند.

• تمرکز داشتن در جلسه امتحان
• حل مسئله آسان و سپس تجزیه و تحلیل سؤال سخت
• از دست ندادن اعتماد به نفس

معلم خصوصی حسابداری و روش آموزشی سومپ

معلم خصوصی حسابداری  روش های را به شما آموزش می دهد که فرمول ها سریع تر در ذهن شما مرور شود. از سوی دیگر تکنیک های را در راستای عدم نیاز به ماشین حساب برای شما در نظر می گیرد که این امر سرعت عمل شما را بالا می برد. شما می توانید بدون استفاده از ماشین حساب با تکرار نکاتی که معلم خصوصی به شما آموزش می دهد رسیدن به جواب مسئله را سریع تر دنبال کنید. همچنین استفاده از فرمول ها متناسب با هر بخش و هر سرفصل اگر با برنامه ریزی مشخص دنبال شود و نظم در فرایند نگارش نکته ها دنبال شود شما موفق تر خواهید بود. حسابداری درس سختی است و اگر یک استاد ماهر و توانمند شما را یاری نرساند نمی توانید به راحتی به اصول اولیه حسابداری آشنا شوید و راه را هموارتر از گذشته دنبال کنید.

• تکنیک های برای حفظ کردن ساده تر فرمول ها
• آموزش محاسبات بدون نیاز به ماشین حساب
• ترفندهای برای دسته بندی محاسبات پیچیده

مزایای معلم خصوصی حسابداری چیست؟

معلم خصوصی حسابداری  به صورت انفرادی روند آموزشی خود را برای شما دنبال می کند و این امر مزیت های بی شماری را برای شما به همراه دارد. در ابتدا می توانیم به فرصت بیشتری که شما در اختیار دارید اشاره کنیم. معلم خصوصی به دلیل وقت بیشتری که با شما سپری می کند مسئله های بیشتری را حل و بررسی می کند و نکات آموزشی جدید تر و متفاوت تری را نسبت به دانش آموزانی که با آن ها درس می خوانید کسب می کنید. از سوی دیگر بدون هیچ نگرانی و دلواپسی می توانید مشکلات درسی خود را جویا شوید و نقاط ضعف خود را تقویت کنید. حل مسئله و یادگیری تکنیک های برای سرعت عمل بیشتر در حین آموزش ترفندهای است که تنها از آن شما می شود. معلم  حسابداری صفر تا صد نکاتی که برای طی کردن امتحانات دبیرستان و دانشگاه به آن نیاز است را به شما آموزش می دهد.

• داشتن وقت بیشتر با مدرس
• حذف نگرانی و عدم اعتماد به نفس
• بررسی مشکلات ریز و درشت و مرتفع کردن آن

کلام آخر پیرامون معلم خصوصی حسابداری

معلم خصوصی حسابداری پس از سال ها کسب تجربه امروز در برابر شما نشسته است تا تمام راز و رمزهای که تا به امروز برای حل مسئله های حسابداری آموخته است را به شما آموزش دهد. معلم حسابداری بدون شک توانمندی های بسیاری دارد که شما می توانید برای کلاس درس، دانشگاه، کنکور و یا حتی موقعیت های شغلی برتر خود از آن بهره بگیرید. اگر به دنبال راهکارهای برای حل مسئله بدون استفاده از ماشین حساب برای آزمون دوره دکتری خود هستید، اگر می خواهید امتحانات پایان ترم خود را با نمره قابل قبولی به سرانجام برسانید. یا اگر برای کسب مرتبه شغلی بهتر خود نیاز به معلم خصوصی دارید می توانید از طریق آموزش آنلاین وب سایت های معتبر در این راستا به نیازهای خود جامع عمل بپوشانید.

• تدریس خصوصی برای دانش آموزان
• معلم خصوصی دانشجویان
• معلم خصوصی  کنکوری های فنی
• حسابداری تخصصی و آموزش به کارمندان اداری

جهت مشاهده  معلم خصوصی در سپاه دانش کلیک نمایید .

کمتر